Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ewa Drzyzga niczym Edyta Górniak? Opublikowała niepokojący wpis. „Euforia, ekstaza”
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 13.07.2022 23:56

Ewa Drzyzga niczym Edyta Górniak? Opublikowała niepokojący wpis. „Euforia, ekstaza”

Ewa Drzyzga
fot. TRICOLORS/East News, TRICOLORS/East News

„Euforia, ekstaza, smutek, ból, rozpacz, codzienność czasem przesłaniają ten dar” – czytamy w najnowszym wpisie Ewy Drzyzgi. Dziennikarka opublikowała na swoim Instagramie uduchowiony post, który mógł wywołać niemałe zdziwienie wśród obserwatorów. Czytając go, na myśl przychodzą dotychczasowe wypowiedzi Edyty Górniak.

Górniak jest już znana z kontrowersyjnych opinii, w których często głoszone są teorie spiskowe i poruszane kwestie dotyczące duchowości. Jednak Ewę Drzyzgę mało kto kojarzy z takimi treściami. Czyżby dziennikarka szła w ślady wokalistki?

Ewa Drzyzga opublikowała nietypowy wpis

Ewa Drzyzga to jedna z najpopularniejszych prezenterek telewizyjnych w Polsce. Wiele osób wciąż pamięta ją z programu „Rozmowy w toku”, który swego czasu pobijał rekordy popularności. Chociaż talk-show zniknęło z telewizji, to Drzyzga rozgościła się na naszych ekranach na dobre. Obecnie można ją oglądać w „Dzień Dobry TVN” u boku Agnieszki Woźniak-Starak.

O życiu prywatnym Ewy Drzyzgi wiadomo jest niewiele. Prezenterka nie opowiada o sobie w mediach i stara się chronić bliskich przed zainteresowaniem portali plotkarskich. Również jej przekonania religijne do tej pory kryły się w cieniu. Ze względu na to mało kto spodziewał się nagłego wpisu, który opublikowała dziennikarka. W uduchowionym poście Ewa Drzyzga namawiała obserwatorów, by otworzyli się na Stwórcę.

– Czy czujesz, że Stwórca Cię kocha? Bez żadnych warunków. Euforia, ekstaza, smutek, ból, rozpacz, codzienność czasem przesłaniają ten dar. A On jest. Otwórz się — czytamy.

Drzyzga niczym Edyta Górniak?

Zadziwiający wpis Ewy Drzyzgi mógł zastanowić fanów, czy dziennikarka zmierza w podobnym kierunku, co Edyta Górniak. Wokalistka podczas swoich wystąpień publicznych opowiadała m.in. na tematy związane z duchowym uzdrowieniem. Jeszcze rok temu zapewniała, że służy Bogu na ziemi.

– Pracuję dla Boga, a nie dla łajzy rogatej i jego korporacji. Mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej i że w tej jedności i sile przypomnimy sobie wszyscy, że miłość jest niezwyciężona i nieśmiertelna, tak jak udowodnił to Jezus — opowiadała Górniak.

Tak jak wypowiedzi o Bogu i wierze nie są tematem do szczególnych kontrowersji, to pozostałe wypowiedzi Edyty Górniak już tak. Jakiś czas temu artystka pojawiła się na zlocie „Harmonia Kosmosu” gromadzącym fanów teorii spiskowych. W trakcie swojego wystąpienia miała m.in. twierdzić, że żyją wśród nas reptilianie.

— Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia.

Oczywiście wpis Ewy Drzyzgi w żadnym stopniu nie przypomina wspomnianych wyżej teorii spiskowych. Trzeba jednak przyznać, że użyty w wypowiedzi język przypomina styl, którego używa Edyta Górniak.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Edyta Górniak ogłosiła, że nie weźmie udziału w „The Voice of Poland”. Powodem jest Justyna Steczkowska
  2. Katarzyna Cichopek pokazała się w bardzo obcisłej sukience. Dopiero teraz widać, jak bardzo schudła
  3. Smutek Grażyny Torbickiej. Przyszłość festiwalu w Kazimierzu pod znakiem zapytania

Tagi: ewa drzyzga