Ewa Farna od lat obecna jest zarówno na polskiej, jak i czeskiej scenie muzycznej. Dwujęzyczność artystki wydaje się wszystkim bardzo oczywista… jednak najwyraźniej wcale tak nie jest. Pod wieloma postami piosenkarki fani zostawiają pytania na temat tego, dlaczego kobieta pisze nie po polsku, a po czesku. Artystka w końcu odpowiedziała. 

Artystka urodziła się w Czechach, w polskiej rodzinie i sama uważa się za Polkę. Jednak Ewa Farna nigdy nie deklarowała, że oznacza to, że porzuci Czechy, a tego chyba spodziewa się część fanów. Pod coraz większą liczbą jej postów pojawiają się uporczywe pytania o to, dlaczego nie zawsze komunikuje się z fanami w języku polskim.

Ewa Farna zaatakowana na Instagramie

Pod najnowszym postem artystki na Instagramie pojawił się komentarz, nie pierwszy o takim wydźwięku — Po co ciągle piszesz po czesku? — Co prawda na ten konkretny komentarz nie odpowiedziała, zapewne dlatego, że jak przyznała we wpisie, potrzebuje chwili na ochłonięcie po koncercie, ale już wcześniej odpierała takie zarzuty.

Obecnie Ewa Farna jest w trasie koncertowej po Czechach. Co zrozumiałe, w związku z tym na jej mediach społecznościowych pojawia się wiele postów skierowanych do tamtejszej publiczności, po czesku. Jak się okazuje, polscy fani nie mają zrozumienia dla artystki, ponieważ co jakiś czas pod jej postem pojawia się komentarz o podobnym wydźwięku: dlaczego nie piszesz po polsku?

Czemu nie po polsku?

— Uważam, że zaśmiecanie zbędnym informacjami, które i tak są dla nich bez kontekstu, jest nie mądre, przede wszystkim w czasach, gdzie serio z wszystkich stron sypia się na nas tony informacji. Jak jest coś ważnego, neutralnego albo po prostu dotyczącego Polski, to pisze znów tylko po polsku — napisała w komentarzu pod swoim postem sprzed trzech dni Ewa Farna. 

Ta odpowiedź wydaje się jak najbardziej wyczerpująca. Rzeczywiście, dla większości fanów z Polski informacje na temat koncertów w Czechach rzeczywiście nie byłyby zbyt interesujące. A jeśli dla kogoś są? Google tłumacz całkiem dobrze radzi sobie z przekładaniem z czeskiego. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ewa farna
instagram.com/ewa_farna93

Coraz więcej takich komentarzy pojawia się pod zdjęciami artystki.

ewa farna
fot. instagram.com/ewa_farna93

Obecnie Ewa Farna koncertuje w Czechach.

ewa farna
instagram.com/ewa_farna93

Piosenkarka tłumaczyła już swoje powody. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep w Niemczech wpadł na oburzający pomysł. Interweniowała polska ambasada w Berlinie
  2. Grażyna Torbicka na zdjęciach z mamą. Krystyna Loska wygląda jak jej siostra
  3. Dagmara z „Królowych życia” ma nowego partnera? Gwiazda wyznała, że w jej życiu pojawił się wyjątkowy mężczyzna
  4. Agnieszka Radwańska planuje zostać Ministrem Sportu? Tenisistka wyjawiła swoje plany w szczerym wywiadzie
  5. Wszyscy patrzyli tylko na prześwitującą kreację 29-letniej żony 69-letniego Apoloniusza Tajnera

źródła: instagram.com/ewa_farna93

Poprzedni artykułOdkopali naczynie sprzed 800 lat, w którym były nasiona. Zasadzili je, efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
Następny artykułPomysłowe zaręczyny zakończyły się tragedią. Niedoszła narzeczona napisała przejmujący post
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego