Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ewa Farna nadała córce niepolskie imię. Wyborem przebiła Michała Wiśniewskiego
Michał Fitz
Michał Fitz 10.03.2022 12:43

Ewa Farna nadała córce niepolskie imię. Wyborem przebiła Michała Wiśniewskiego

Ewa Farna
instagram.com/ewa_farna93

Ewa Farna właśnie pochwaliła się na Instagramie pierwszym zdjęciem ze swoją niedawno narodzoną córeczką. Piosenkarka zdradziła też, jak dała na imię swojemu dziecku. Mało która pociecha się tak nazywa.

Wokalistka zdecydowała się na nadanie niepolskiego imienia swojej córce. Jakiego?

Jak Ewa Farna dała na imię dziecku?

Jak możemy wyczytać z udostępnionego przez piosenkarkę posta, jej córka nazywa się Ella. Jak widać, Ewa Farna nie poszła więc za ostatnio popularnym trendem i nie nadała swojemu dziecku klasycznego, staropolskiego imienia. Co dokładnie oznacza to, na które się zdecydowała?

Ella ma kilka różnych genez i nie wiemy dokładnie, którą z nich kierowała się Ewa Farna przy wyborze imienia dla córki. Może to być bowiem skrót od Ellen, normańskiego odpowiednika Heleny, która oznacza dosłownie blask księżyca. Niewykluczone jednak, że wokalistka kierowała się jego hebrajskim znaczeniem. W tym języku Ella określa drzewo pistacji. W starszych przekładach jest także tłumaczone jako bogini. Co więcej, po hiszpańsku imię to znaczy dosłownie tyle, co „ona”. Ella pojawia się także w mitologii greckiej. W zeszłym roku w Polsce to imię nadano tylko 10 dziewczynkom.

Przy okazji tematu nietypowych imion dla dzieci nie sposób nie wspomnieć o Michale Wiśniewskim. Wokalista Ich Troje przez lata szokował i robił to również przy pomocy swoich pociech. Te nazwał bowiem kolejno: Xavier, Fabienne, Etiennette, Vivienne i Falco Amadeus.

Nie jest on jednak jedynym celebrytą, który zdecydował się na nietypowe imiona dla dzieci. Swego czasu głośno było też o córkach Katarzyny Figury. Aktorka nazwała je bowiem Koko i Kaszmir.

Zobacz post:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ewa Farna (@ewa_farna93)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Mało kto wie, dlaczego jej twarz tak się zmieniła. Sędzia Anna Maria Wesołowska miała poważne problemy zdrowotne
  2. Piotr Adamczyk nie ma dzieci. 50-letni aktor z trudem mówi o swojej sytuacji
  3. Marta Manowska pokazała zdjęcie niemowlęcia. „Natura działa. Krąg życia trwa nadal”