Ewa Farna: pochodzenie gwiazdy okazało się niewygodne dla pewnych osób! Piosenkarka ma polskie korzenie i się ich nie wstydzi: Jestem Polką i nie będę się tego wypierać. Kto na nią naciskał?

Pochodzi z polskiej rodziny mieszkającej na Zaolziu. W młodym wieku osiągnęła ogromny sukces. Wielokrotnie podkreślała, że czuje się Polką. Ewa Farna: pochodzenie gwiazdy dla niektórych osób było problemem. Jak piosenkarka radziła sobie z prośbami o wyparcie się swojego pochodzenia?

Ewa Farna: pochodzenie miało przeszkadzać jej w karierze

Gdy gwiazda zaczęła stawać się coraz bardziej popularna, zarówno w Polsce, jak i Czechach, każdy kraj chciał mieć ją tylko dla siebie. Czeski przemysł muzyczny okazał się bardziej brutalny, niż młoda Ewa mogłaby się spodziewać. Zaczęło się od próśb o zmianę w pisowni imienia wokalistki.

– Chcieli, żeby moje imię pisano przez „v”, bo w czeskim nie ma „w”, ale powiedziałam zdecydowane nie! Jestem Ewa Farna i albo nauczycie się to pisać, albo będę was poprawiać do końca życia. Potem skrupulatnie pilnowałam tego w autoryzacjach — wyznała gwiazda w rozmowie z Faktem.

Jakby tego było mało, Ewa wyjawiła, że Czesi nalegali, aby nie przyznawała się do polskiego pochodzenia! 

– Słyszałam: „Wiesz, Czesi lubią, jak jesteś nasza”. Powiedziałam, że jestem Polką i nie będę się tego wypierać. Ostatecznie wywalczyłam swoje! – mówi dumna Ewa.

Gwiazda utrzymała popularność w obu krajach

Ewa Farna: pochodzenie nie przeszkadza jej w karierze. Silny charakter Ewy został szybko zauważony w obu krajach. Polacy docenili jej niezłomność i przywiązanie do korzeni. Czesi natomiast polubili ją jaką wokalistkę niezależną i stawiającą na swoim. Gdy zaproponowano jej posadę jurorki w czeskiej wersji programu Idol, widzowie pokochali ją za przebojowość, a czasem nawet kontrowersyjność

W Polsce gwiazda troszczy się o inny wizerunek. Znamy ją jako piosenkarkę unikającą skandali i zwykłą dziewczynę z sąsiedztwa. Ewa zawsze jest sympatyczna i tym zjednała sobie polskich fanów. To, że uważa się za Polkę, nie oznacza jednak, że nie pamięta o pozostałych słuchaczach. Na Instagramie zwraca się zarówno do swoich polskich, jak i czeskich fanów, używając obu tych języków.

ZOBACZ ZDJĘCIA EWY FARNEJ:

Ewa Farna: pochodzenia
instagram.com @ewa_farna93

Ewa Farna jest związana z Polską i Czechami.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak się ubrać do Ziemi Świętej? Wszystko, co powinnaś wiedzieć
Następny artykułGwiazda TVN zdecydowała się urodzić w domu. Poruszające wyznanie aktorki
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.