Ewa Krzyżewska miała szansę stać się jedną z największych polskich aktorek. Podziwiali ją wszyscy, a każdy kolejny występ umacniał pozycję zawodową ślicznej gwiazdy. Niestety, wszystko przerwało pewne dramatyczne wydarzenie. Krzyżewska zginęła tragicznie razem z mężem. Co się zdarzyło tamtego feralnego dnia?

Miała wszystko, czego potrzeba, by stać się wielką gwiazdą kina. Utalentowana, piękna, inteligentna oraz szalenie pracowita, debiutowała u samego Andrzeja Wajdy. Zdążyła zagrać aż w kilkudziesięciu filmach, zanim jej życie przerwała nagła tragedia. Ewa Krzyżewska z mężem zginęli w przerażających okolicznościach. Kto wie, jak potoczyłyby się losy artystki, gdyby wtedy została w domu…

Jak zginęła Ewa Krzyżewska?

Ewa Krzyżewska w 1973 roku nieoczekiwanie podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Zapragnęła zmienić całe swoje dotychczasowe życie, łącznie z miejscem zamieszkania.

Na początku los rzucił Krzyżewską aż za ocean, do Stanów Zjednoczonych. Gwiazda ekranu osiedliła się z mężem Bolesławem Kwiatkowskim w Nowym Jorku, gdzie pracowała jako… bibliotekarka w siedzibie ONZ! Próbowała również swoich sił w projektowaniu mody, była kosmetyczką, a nawet sprzedawała nieruchomości. Ostatecznie małżonkowie postanowili przenieść się do Hiszpanii, gdzie zamieszkali w przepięknym domu, położonym tuż nad brzegiem morza. I to właśnie w tym kraju spotkała ich tragedia. 

28 lipca 2003 roku Ewa Krzyżewska i Bolesław Kwiatkowski jechali razem samochodem. Nagle doszło do wypadku, w którym mąż aktorki poniósł śmierć na miejscu. Ona sama trafiła do szpitala. Jednak stan Krzyżewskiej był na tyle ciężki, że kobieta zmarła zaledwie dwa dni później.

Ponieważ gwiazda po zakończeniu kariery pilnie strzegła tajemnic swojego życia prywatnego, o jej śmierci Polacy dowiedzieli się dopiero dwa tygodnie później. Na początku media podawały, że tragedia wydarzyła się w Turcji, a nie w Hiszpanii. 

Dlaczego Ewa Krzyżewska zakończyła karierę?

Kariera Ewy Krzyżewskiej trwała zaledwie piętnaście lat. Aktorka zdecydowała się porzucić aktorstwo po tym, jak zagrała najgłośniejszą – a według wielu też najlepszą – rolę w swojej karierze. Krzyżewska wcieliła się w rolę Rebeki w filmie Zazdrość i medycyna

Dlaczego Krzyżewska zrezygnowała z grania? Jak podaje wp.pl, powodem było… małżeństwo z Bolesławem Kwiatkowskim. Praca tego dyplomaty i specjalisty od prawa międzynarodowego wymagała regularnych wyjazdów do różnych zakątków świata. Aktorka zdecydowała się poświęcić swoją karierę w imię miłości. Później jednak miała odczuwać dotkliwy brak ukochanej pracy. 

Chociaż Ewa Krzyżewska porzuciła pracę na wiele lat przed śmiercią, wielbiciele kina nie zapomnieli o utalentowanej aktorce. Kto wie, jak potoczyłyby się jej losy, gdyby nie zdecydowała się na wyjazd z Polski?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ewa krzyżewska
fot. instagram.com @edwardromunde

Ewa Krzyżewska miała szansę stać się jedną z nielicznych polskich aktorek, które zrobiły międzynarodową karierę.