Ewa Lassek: alkohol zniszczył jej życie. Dobrze zapowiadająca się młoda aktorka miała przed sobą cały świat – niestety jej dramat spowodował, że ciężko zachorowała. Dziś mało kto pamięta przepiękną aktorkę.

Młoda ciemnowłosa piękność miała u stóp cały świat. Uroda, talent i szlacheckie pochodzenie miały zagwarantować jej sukces. Niestety, los chciał inaczej. Ewa Lassek: alkohol zrujnował jej życie i pozbawił szans na prawdziwą karierę.

Ewa Lassek: alkohol zniszczył jej życie

Aktorka studiowała w Krakowie u boku największych nazwisk lat 50: Kaliny Jędrusik, Zbyszka Cybulskiego i Witolda Pyrkosza. Na studiach była podziwiana za urodę i talent, po ukończeniu edukacji wyjechała grać na deskach teatru w Katowicach. Tam też poznała swojego przyszłego męża, Jerzego Jarockiego. Szczęśliwe życie Ewy Lassek wkrótce miało obrać jednak niespodziewany kierunek…

Alkohol w środowisku aktorów był codziennością – częste spotkania towarzyskie, picie przed i po spektaklu okazały się prawdziwym problemem, dla kogoś takiego jak Ewa Lassek: alkohol i związane z nim uzależnienie nie było jej obce. Jej własny brat cierpiał z powodu alkoholizmu, a ona sama również zaczęła mieć problemy, gdy zamieszkała w Katowicach. Z czasem zaczęło być tylko gorzej.

Ewa Lassek i Jerzy Jarocki

Aktorka po ślubie z Jarockim przeprowadziła się z powrotem do Krakowa. Tam problem z alkoholem stał się naprawdę poważny – wspólne picie było nieodłącznym elementem spotkań towarzyskich. Choć Lassek i Jarocki bardzo się kochali, ich wspólne życie stawało się coraz cięższe. Gdy na świat przyszła ich córka, sytuacja jeszcze się pogorszyła. Mała Bogdana urodziła się z wadą nóżki, która wymagała bardzo poważnych operacji. Czas spędzała w sanatoriach i szpitalach, została nawet wysłana na kurację na Syberii.

Ewa Lassek fatalnie zniosła chorobę córki, a jej problem z alkoholem pogłębił się. Własny mąż musiał wielokrotnie dzwonić po kolegów, by zabrali pijaną Lassek z prób do jego spektakli. Rozwiedli się w latach 70. Alkoholizm sprawił, że reżyserzy nie chcieli obsadzać aktorki w swoich spektaklach. Upijała się na próbach, w trakcie spektakli, na premierach. Jako wykładowczyni w szkole teatralnej wielokrotnie przychodziła na zajęcia pijana.

Pod koniec lat 80. Lassek otrzymała szansę zagrania w Hamlecie Wajdy, współpraca nie układała się jednak pomyślnie, a gdy na premierze zjawiła się pijana, reżyser wybrał na jej miejsce inną aktorkę.

Niedługo po tym zachorowała na nowotwór. Ewa Lassek: alkohol doprowadził do upadku jej kariery i rozpadu życia osobistego. Umarła samotnie, całkowicie zapomniana. Gdyby nie alkohol, mogła być jedną z największych polskich artystek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ewa lassek: alkohol
filmpolski.pl

Ewa Lassek: alkohol zniszczył jej karierę.

ewa lassek: alkohol
youtube.com @Teatr TVP

Gwiazda miała szansę na naprawdę wspaniałe życie.

ewa lassek: alkohol
youtube.com @Teatr TVP

Alkoholizm sprawił, że reżyserzy nie chcieli jej zatrudniać.

ewa lassek: alkohol
youtube.com @Teatr TVP

Rozwiodła się z mężem, alkoholizm pozbawił ją pracy.

ewa lassek: alkohol
youtube.com @Teatr TVP

Zmarła samotnie na nowotwór.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polak uratował sześć psów przed śmiercią. Prokuratura ma go za przestępcę
  2. Roksana Węgiel w odważnej kreacji. Fani: „Wyglądasz na 20 lat”. Mają rację?
  3. Pierwszy mąż Marty Kaczyńskiej zerwał z nią kontakt. Zrobiła coś niewybaczalnego
  4. Polak uratował sześć psów przed śmiercią. Prokuratura ma go za przestępcę
  5. Anna Puślecka walczy z nowotworem. Pokazała zdjęcie po chemii

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.