Ewa Lemańska: Janosik zrobił z niej gwiazdę światowego formatu! Marzyli o niej wszyscy mężczyźni, a jej niezwykłą urodę, wdzięk i klasę doceniały również kobiety. Jak potoczyła się jej kariera?

Gwiazdy popularnych seriali z dawnych lat wciąż wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jedną z takich postaci jest Ewa Lemańska. Janosik był przełomowym momentem w jej karierze, jednak jak twierdzi sama zainteresowana, stała się aktorką jednej roli. Jak potoczyły się dalsze losy aktorki po emisji ostatniego odcinka?

Ewa Lemańska: Janosik był przełomowym momentem w jej karierze

Drzwi do kariery otworzyła jej rola Maryny w polskim serialu telewizyjnym z 1973 roku pod tytułem Janosik w reżyserii Jerzego Passendorfera. Wówczas wszyscy zachwycili się niezwykła urodą Lemańskiej i niezaprzeczalnym talentem. Wróżono jej wielką karierę zarówno na deskach teatru, jak i w produkcjach filmowych.

Ewa Lemańska — aktorka jednej roli?

Lemańska ukończyła Państwową Łódzką Szkołę Teatralną i mogłoby się wydawać, że po emisji serialu jej kariera nabierze tempa. Jej życie potoczyło się zupełnie inaczej. Dwa lata po ostatnim klapsie na planie oczekiwała na propozycje teatralne i filmowe, jednak telefon wciąż milczał. W 1980 roku Ewa Lemańska postanowiła opuścić Polskę i zamieszkała wraz z mężem za oceanem, w Stanach Zjednoczonych.

Co dzisiaj robi Ewa Lemańska?

Po wielu latach spędzonych na obczyźnie postanowiła wrócić do Polski. W programie Pytanie na Śniadanie opowiedziała o tym, jak rola w kultowym serialu wpłynęła na jej życie:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Zaszufladkowanie. Czekałam, czekałam i czekałam, a tu g… tylko jakieś takie duperele – powiedziała Lemańska w rozmowie z Tomaszem Kammelem. 

– Jestem wiecznie żywa, bo ten Janosik leci i leci i leci… – dodała Lemańska.  

Ewa Lemańska-Roycewicz

Gwiazda miała burzliwe życie miłosne. Jej pierwszym mężem był aktor, Cezary Kapliński. Para rozwiodła się w 1980 roku, a Lemańska po raz drugi wyszła za mąż za Olgierda Roycewicza. Po czternastu latach rozstali się, a przez następne lata była żoną Jamesa Rooneya, Anglika mieszkającego na Florydzie. Owocem ich miłości są dwaj synowie. 

Ewa Lemańska — dzieci 

Aktorka ma dwóch synów — Briana i Alexa. Obaj zajmują się grafiką komputerową. Mężczyźni urodzili się i wychowali w Stanach Zjednoczonych. Nie komunikują się w języku polskim, a kraj matki odwiedzili zaledwie kilka razy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

ewa lemanńska: janosik
kadr z serialu ”Janosik”

Janosik otworzył jej drzwi do kariery i z miejsca skradła serca męskiej części publiczności.