Ewa Sałacka: śmierć aktorki przyszła niepodziewanie. W tym roku minie już 12 lat od odejścia aktorki Ewy Sałackiej. Czy tej śmierci można było uniknąć? Niewiele osób wie, że aktorka umierała na oczach bliskich. Kim była Ewa Sałacka i dlaczego tak wcześnie zamarła?

Ewa Sałacka odeszła w wieku zaledwie 49 lat. W tym roku minie już 12 lat od śmierci artystki. Ewa Sałacka: śmierć gwiazdy kina była wielkim zaskoczeniem. Aktorka zmarła podczas weekendowego odpoczynku. Jak do tego doszło?

Ewa Sałacka: śmierć aktorki była tragiczna

W tym feralnym dniu Ewa Sałacka odpoczywała na działce u rodziców w Arciechowie pod Warszawą. Aktorka nigdy nie przepadała za tym miejsce, jednak lipcowe upały zmotywowały ją, aby wyrwać się z miasta. Podczas odpoczynku artystka sięgnęła po szklankę z sokiem, w którym pływała osa. Nieświadoma aktorka wypiła sok, okazało się, że była uczulona na jad tych owadów i nagle zaczęła się dusić.

Na miejscu był z nią stomatolog, a jednocześnie mąż aktorki Witold Kirstein szybko zaczął reanimację, do której dołączyła doktor anestezjolog, która wypoczywała po sąsiedzku. Niestety, wstrząs anafilaktyczny był tak silny, że Ewa Sałacka umarła już w trakcie jazdy do szpitala. Aktorka odeszła 23 lipca 2006 roku, w wieku zaledwie 49 lat. Gwiazda osierociła 12-letnia córkę Matyldę.

Kim była Ewa Sałacka?

Ewa Sałacka szczyt swojej kariery miała w latach 80. Była wtedy jedną z najbardziej popularnych aktorek w Polsce. Mężczyźni do niej wzdychali, a kobiety chciały być takie jak ona. Pod koniec kariery była znana głównie z roli Uli w serialu Pierwsza Miłość, w którym występowała do samego końca.

Co więcej, Ewa Sałacka była szefową firmy dystrybuującej filmy oraz organizowała premiery filmowe. Była bardzo atrakcyjna, zgrabna i wysoka, a jej cechą charakterystyczną była bujna, ruda fryzura. Przyjaciel zmarłej aktorki, Jerzy Gruza w rozmowie z Wirtualną Polską wspomina zmarłą koleżankę jako wyjątkową postać polskiego kina.

– To nie była prosta, zwyczajna osoba. Ona miała pewne pretensje do czegoś lepszego, wyższego. Ale to było bardzo smaczne i cenione. To był ktoś. Ona jest przykładem niewykorzystanej osobowości. Była wyjątkowa i co ona miała grać? Miała grać w zlewozmywakowych telenowelach? Nie było dla niej ról – wspomina aktorkę Jerzy Gruza.

Aktorka zmarła 23 lipca 2006 roku, a jej ciało jest pochowane na warszawskich Powązkach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ewa Sałacka: śmierć
wikipedia.org

Ewa Sałacka w latach 80. była jedną z najbardziej popularnych aktorek w Polsce.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułDominika Gwit cierpi na poważną chorobę. To ona jest odpowiedzialna za jej nadwagę?
Następny artykułWłosy Kingi Rusin są jej powodem do dumy. Nie wstydzi się siwych kosmyków
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.