Ewa Sałacka: śmierć aktorki przyszła niepodziewanie. W tym roku minie już 12 lat od odejścia aktorki Ewy Sałackiej. Czy tej śmierci można było uniknąć? Niewiele osób wie, że aktorka umierała na oczach bliskich. Kim była Ewa Sałacka i dlaczego tak wcześnie zamarła?

Ewa Sałacka odeszła w wieku zaledwie 49 lat. W tym roku minie już 12 lat od śmierci artystki. Ewa Sałacka: śmierć gwiazdy kina była wielkim zaskoczeniem. Aktorka zmarła podczas weekendowego odpoczynku. Jak do tego doszło?

Ewa Sałacka: śmierć aktorki była tragiczna

W tym feralnym dniu Ewa Sałacka odpoczywała na działce u rodziców w Arciechowie pod Warszawą. Aktorka nigdy nie przepadała za tym miejsce, jednak lipcowe upały zmotywowały ją, aby wyrwać się z miasta. Podczas odpoczynku artystka sięgnęła po szklankę z sokiem, w którym pływała osa. Nieświadoma aktorka wypiła sok, okazało się, że była uczulona na jad tych owadów i nagle zaczęła się dusić.

Na miejscu był z nią stomatolog, a jednocześnie mąż aktorki Witold Kirstein szybko zaczął reanimację, do której dołączyła doktor anestezjolog, która wypoczywała po sąsiedzku. Niestety, wstrząs anafilaktyczny był tak silny, że Ewa Sałacka umarła już w trakcie jazdy do szpitala. Aktorka odeszła 23 lipca 2006 roku, w wieku zaledwie 49 lat. Gwiazda osierociła 12-letnia córkę Matyldę.

Kim była Ewa Sałacka?

Ewa Sałacka szczyt swojej kariery miała w latach 80. Była wtedy jedną z najbardziej popularnych aktorek w Polsce. Mężczyźni do niej wzdychali, a kobiety chciały być takie jak ona. Pod koniec kariery była znana głównie z roli Uli w serialu Pierwsza Miłość, w którym występowała do samego końca.

Co więcej, Ewa Sałacka była szefową firmy dystrybuującej filmy oraz organizowała premiery filmowe. Była bardzo atrakcyjna, zgrabna i wysoka, a jej cechą charakterystyczną była bujna, ruda fryzura. Przyjaciel zmarłej aktorki, Jerzy Gruza w rozmowie z Wirtualną Polską wspomina zmarłą koleżankę jako wyjątkową postać polskiego kina.

– To nie była prosta, zwyczajna osoba. Ona miała pewne pretensje do czegoś lepszego, wyższego. Ale to było bardzo smaczne i cenione. To był ktoś. Ona jest przykładem niewykorzystanej osobowości. Była wyjątkowa i co ona miała grać? Miała grać w zlewozmywakowych telenowelach? Nie było dla niej ról – wspomina aktorkę Jerzy Gruza.

Aktorka zmarła 23 lipca 2006 roku, a jej ciało jest pochowane na warszawskich Powązkach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ewa Sałacka: śmierć
wikipedia.org

Ewa Sałacka w latach 80. była jedną z najbardziej popularnych aktorek w Polsce.