Do redakcji portalu papilot.pl napisała kobieta o imieniu Ewelina, która wyraziła swój sprzeciw wobec pomysłu, jakim było obniżenie świadczenia 500 plus dla bezrobotnych. Jej zdaniem jest to dzielenie rodziców na lepszych i gorszych. Internauci sprzeciwili się jej opinii.

500 plus jest wypłacanym od 2016 roku świadczeniem w celu pomocy dla każdego dziecka. Ewelina jest bezrobotną matką, utrzymującą dwójkę dzieci właśnie dzięki niemu. 

Ewelina sprzeciwia się obniżeniu świadczenia 500 plus dla bezrobotnych

Pomysł o zróżnicowaniu świadczenia 500 plus pojawił się już dwa lata temu. Jego autorem był główny ekonomista panku PEKAO S.A. Marcin Mrowiec. Założeniem idei było zachęcenie do pracy ludzi bezrobotnych i wsparcie przede wszystkim osób pracujących.

Wówczas bezrobotni otrzymywaliby miesięcznie 400 zł na dziecko, a ludzie pracujący 600 zł. Ewelina całkowicie sprzeciwia się takiemu pomysłowi, twierdząc, że nie urodziła dzieci dla świadczenia, jednak dzięki niemu może utrzymać swoje pociechy. Kupuje im za to jedzenie, książki oraz daje kieszonkowe.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

 Zastanawiam się tylko, dlaczego niektórym tak to przeszkadza. Ciągle ktoś zagląda mi do kieszeni i chce oskubać […] W tej propozycji jest mowa o rozróżnieniu rodziców pracujących i bezrobotnych. Że niby jedni są lepsi od drugich – powiedziała Ewelina, dodając, że biednym zostanie odebrane, a bogatym dodane.

Internauci nie zgadzają się ze zdaniem kobiety

Ewelina argumentowała swoją opinię również faktem, że dzięki tym pieniądzom może kupić starszemu synowi obiady w szkole. Niestety nie wszyscy internauci byli przychylni wobec jej zdania. Wielu z nich zarzucało jej nieróbstwo oraz brak wdzięczności. Jednak znaleźli się również ludzie, popierający zdanie Eweliny.

– Właśnie wychodzi jak to wg nich „to tylko pomoc i są za nią wdzięczni” 😀 Pomoc ma to do siebie, że można ją w każdej chwili wycofać a obdarowany powinien być wdzięczny za to co już dostał. A tutaj widzimy klasyczne „chcą mnie oskubać”, „należy mi się”, „jak zabierzecie to poczuję się gorsza”. Następny krok to pensja za samo oddychanie – napisał jeden z internautów.

Podobnych opinii do wyżej przytoczonej było dużo więcej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło: papilot.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl