Facebook Dating to zupełnie nowa opcja w naszym ulubionym portalu społecznościowym. W jakim stopniu przypominać będzie Tindera? Przeczytajcie.

Facebook lubi inspirować się cudzymi pomysłami. Gdy Snapchat zrobił się niesamowicie popularny,  Zuckenberg natychmiast wprowadził na swoją platformę możliwość dodawania relacji, a na Instagram – Instagram Stories. Teraz przyszła kolej na randki.

Co to jest Facebook Dating?

– Na Facebooku jest 200 milionów osób, które uważają się za singli, więc wyraźnie jest tu coś do zrobienia – powiedział Marc Zuckenberg na konferencji F8. Jak powiedział, tak zrobił.

Facebook Dating polegać ma na łączeniu ludzi w pary i umożliwić ma stworzenie długoletniej relacji. To nie ma być apka, która służy do umawiania się na przygodny seks, jak często bywa w przypadku Tindera. Co ciekawe, w najnowszej propozycji Facebooka do dyspozycji będziemy mieli aż 5 płci. Prawdziwa gender perełka. Po ogłoszeniu Facebook Dating, akcje Tindera spadły aż o 21%! Czy to dobrze? Ciężko stwierdzić, przeznaczenie Tindera jest trochę inne niż to, co proponuje nam Faceebok Dating.

Czy na Facebooku można randkować?

– Facebook już teraz łączy ludzi w pary. Ludzie poznają się i umawiają się za pośrednictwem platformy. Jest dużo stron dla singli i singielek – nawet popularny portal randkowy Badoo ma swój fanpage – mówi w rozmowie z naTemat, socjolog dr Julita Czernecka z Uniwersytetu Łódzkiego.

Facebook już teraz pomaga wielu ludziom odnaleźć wspólny język. Intuicyjny czat, grupy matrymonialne, na których ludzie umieszczają aluzyjne zdjęcia, flirtują ze sobą i zaczepiają się nawzajem. To tylko kilka przykładów na to, jak pomocna może być platforma w znalezieniu drugiej połówki. Zresztą, sama opcja zaczepek jest już swojego rodzaju zwrotem w kierunku flirtowania na popularnym portalu społecznościowym.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Borys Szyc jako Józef Piłsudski w nowym filmie. Jest nie do poznania
  2. Aniołek Victoria’s Secret skrytykowany za ciało po ciąży. „Dajcie mi spokój!”
  3. Katarzyna Zielińska pokazała komiczne zdjęcie. Ma dystans?

źródło: fpiec.pl, natemat.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.