Lelum.pl

fot. materiały prasowe

Farbowanie włosów w domu. Jak wygląda domowa koloryzacja włosów?

13 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Adrianna Boryń

Farbowanie włosów nie wymaga każdorazowej wizyty w salonie fryzjerskim. Równie dobrze ten zabieg możemy zrobić samodzielnie w domu. Jak wygląda domowa koloryzacja włosów?

Farbowanie włosów nie wymaga każdorazowej wizyty w salonie fryzjerskim. Równie dobrze ten zabieg możemy zrobić samodzielnie w domu. Jak wygląda domowa koloryzacja włosów?

Farbowanie w domu – przygotowania

Czynnością, która jest obowiązkowa w domowej koloryzacji jest dokładne przeczytanie opakowania farby i zastosowanie się do zaleceń producenta. Jeżeli chcemy mieć pewność, że kosmetyk nas nie uczuli, powinniśmy również zrobić test na małej powierzchni skóry.

naraża naszą przestrzeń na zanieczyszczenia, dlatego warto jest wybrać takie miejsce, w którym nie pobrudzisz swojego otoczenia.

Przygotuj wcześniej wszelkie pomocne przyrządy, np. miseczkę do rozrabiania farby, rękawiczki oraz ewentualnie szpatułkę do nakładania. 

Pamiętaj, że farba pokryje również skórę głowy oraz może chlapnąć na kark czy czoło. Żeby uniknąć trudnych do umycia śladów warto jest posmarować te przestrzenie tłustym kremem. Uważaj jednak żeby nim nie posmarować włosów.

Najważniejsze zasady domowego farbowania włosów

Farbowaniem włosów w domu może zająć się praktycznie każdy, ważne jest jednak przestrzeganie pewnych zasad.

Jak wcześniej było wspominane należy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną w pudełku. Część specyfików do koloryzacji włosów ma zalecenia aplikacji na mokre włosy, inne na suche. Każdą z wskazówek przestrzegaj, ponieważ one zapewnią Ci odpowiedni rezultat oraz bezpieczeństwo. 

Nakładanie rozpoczynamy od części włosów najbliżej skóry, czyli od odrostów. Farba powinna być na nich pozostawiona kilka minut i dopiero po tym czasie ruszamy z dalszymi czynnościami. 

Podczas aplikacji farby musisz pokryć każdy kosmyk, czynność wykonuj systematycznie. Równomierne rozłożenie jest zapewnieniem sukcesu. Za pomocą lusterka upewnij się, że nigdzie nie pozostawiłaś niezafarbowanych plam. Możesz też o pomoc w sprawdzeniu poprosić drugą osobę.

Jeżeli chcesz zapewnić sobie lepszą organizację, każdy większy kosmyk, który ufarbujesz zakręć i przytrzymaj na głowie spinką. 

Po określonym czasie zmyj dokładnie farbę.

Jak ochłodzić kolor włosów?

Samodzielnie w domu nie tylko możesz farbować włosy, ale również wykonać inne czynności na nich.

Między innymi możesz ochłodzić kolor włosów farbowanych. Najprostszym sposobem jest zakupienie specjalistycznego kosmetyku, który został opracowany w tym celu.

Odpowiedni produkt dostosuj do koloru Twoich włosów. W oparciu o niego wybierz tonujący szampon, maskę lub płukankę. Najczęściej stosuje się produkty na bazie roztwór fioletu gencjanowego.

Ważne jest, żeby specyfik pokrył całą strukturę włosa, wówczas dojdzie do równomiernego ochłodzenia koloru.

Źródło: Materiał prasowy

 

 

Tagi:

Adrianna Boryń

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Nowości

Friz otwiera nowy biznes. W tle setki tysięcy euro

Czytaj więcej >

Nowości

Mini Majk zrobił przeszczep włosów. Po czasie porównał ze zdjęciem sprzed

Czytaj więcej >

Nowości

Partnerka prezesa zarządu Ekipa Holding zawalczy w Fame MMA? Federacja musi spełnić kilka jej życzeń

Czytaj więcej >

Nowości

Lil Masti nagrała badanie USG. Młodzi rodzice na celowniku fanów: „Wszystko jest na sprzedaż”

Czytaj więcej >

Nowości

Polski youtuber był w związku z transpłciowym mężczyzną. Problemem okazał się dystans

Czytaj więcej >

Nowości

Filipek na podium. Raper nie pozostawił szans konkurentom

Czytaj więcej >