Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Fatalne informacje o emeryturze Teresy Lipowskiej. Nagle wkroczyła Łepkowska
Kamil Olek
Kamil Olek 20.01.2022 15:59

Fatalne informacje o emeryturze Teresy Lipowskiej. Nagle wkroczyła Łepkowska

Teresa Lipowska
fot. Ejdzej, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3441729 / Wikimedia Commons

Teresa Lipowska kojarzona jest przede wszystkim z rolą Barbary Mostowiak w kultowym „M jak miłość”. Jakiś czas temu aktorka zdecydowała się ujawnić kwotę swojej emerytury. Jej wysokość jest jednym z powodów, dla którego artystka pragnie pozostać aktywna zawodowa. Z pomocą Lipowskiej postanowiła przyjść jednak Ilona Łepkowska.

Ilona Łepkowska pomogła Teresie Lipowskiej. Zaproponowała jej pracę

Mimo podeszłego wieku wciąż liczę na pracę, która jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. W dalszym ciągu będzie realizowany serial „M jak miłość”, a w nim nasz wątek z Grabiny. Oczywiście już nie w takim wymiarze jak dawniej. Ale Mostowiakowa ciągle tu jest – powiedziała w jednym z wywiadów Lipowska.

Dla aktorki, która w lipcu skończy 85 lat, praca na planie jest także źródłem dodatkowego dochodu. Według informacji „Super Expressu” jej emerytura wynosi bowiem około 2 tysięcy złotych.

Z pomocą przyjaciółce szybko pospieszyła Ilona Łepkowska, proponując Lipowskiej rolę w Helenki w produkcji „Uwierz w Mikołaja”, reżyserowanej przez Annę Wieczur-Bluszcz, powstającej zaś na podstawie powieści Magdaleny Witkiewicz.

Autorka książki przekazała wiadomość na temat angażu Teresy Lipowskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jakiś czas temu w radiowej jedynce było słuchowisko na podstawie powieści „Uwierz w Mikołaja” i w rolę babci Helenki wcieliła się właśnie Teresa Lipowska. […] Już wtedy pomyślałam, że gdyby doszło do ekranizacji, byłaby taką fajną Babcią Helenką! I jest! – przyznała.

Według tabloidu wynagrodzenie aktorki wyniesie około 50 tysięcy złotych. Przyjaźń Łepkowskiej okazała się tym samym nieoceniona.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pokazali, jak Wellman wtula się w Prokopa. Ludzie płaczą ze śmiechu przez jeden szczegół
  2. Widzowie oniemieli. Niesłychane, co w „Pytaniu na śniadanie” ujawniła Ela z „Rolnik szuka żony”
  3. Wstrząsający komunikat na profilu Krystyny Jandy. „Straciłam wszelki sens”