Ferie odbędą się w jednym, skumulowanym terminie. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że decyzja związana z ich datą jest nieodwołalna, a to oznacza, że nie może ulec zmianie. Szef rządu poinformował o tym na nagraniu, na którym odpowiada na pytania internautów. Filmik możemy znaleźć na oficjalnym Twitterze Kancelarii Premiera.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie plany wobec ferii ma rząd
  • Dlaczego podjęto taką decyzję
  • Czy jest ona nieodwołalna

Premier dodał, że taka decyzja zapadła, ponieważ rząd spodziewa się większej mobilności obywateli podczas okresu świąt. Jednocześnie jeszcze raz zaapelował o to, aby Wigilię spędzić w kameralnym gronie.

Ferie zimowe odbędą się w jednym terminie. Mateusz Morawiecki: ta decyzja jest nieodwołalna

Na konferencji prasowej 21 listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ferie zimowe odbędą się w jednym, skumulowanym terminie. Będą one trwały od 4 do 17 stycznia. Rząd podjął taką decyzję, aby zmniejszyć czas mobilności obywateli.

Od tamtej pory wiele Polek i Polaków zastanawiało się, czy powyższa decyzja premiera jest nieodwołalna. Postanowił o to zapytać jeden z internautów, pan Mateusz. Szef rządu rozwiał wszelkie wątpliwości.

Tak, ona jest nieodwołalna, ponieważ spodziewamy się tego, że w czasie świąt nastąpi, mimo naszych apeli, większy ruch, większa mobilność, więcej kontaktów społecznych — odpowiedział szef rządu.

Jednocześnie Mateusz Morawiecki po raz kolejny zaapelował do obywateli o to, aby spędzać święta w gronie najbliższej rodziny. Przyjęto nawet rozporządzenie, które zezwala nam na zaproszenie określonego limitu gości. Dodał również, że może to być taki czas, kiedy nastąpi przyrost zachorowań.

Premier podkreślał, że początek stycznia to, patrząc pod kątem gospodarczym, najbardziej martwy okres w całym roku (w przeciwieństwie do grudnia, który jest jednym z najbardziej aktywnych, ze względu na Boże Narodzenie).

Teksty wybrane dla Ciebie:

Ferie zimowe w domu

Mateusz Morawiecki zdradził również, że rząd chce, aby dzieci spędziły ten czas nie w podróży, tylko w jak najbardziej stacjonarny sposób w swojej miejscowości. Wiele Polek i Polaków z pewnością nie jest zadowolonych z takich słów premiera.

Wiele rodziców już zaczęło zastanawiać się, co pocznie ze swoimi pociechami w trakcie ferii zimowych w domu? Kiedyś można było dzieci wysłać na zimowe kolonie, półkolonie lub obozy.

Kiedy miasto nie zapewniało atrakcji dla uboższych uczniów, wtedy niektórzy wysyłali swoje dzieci do dziadków. Teraz i to wyjście jest wykluczone, ponieważ dziadkowie są w największej grupie ryzyka zarażenia koronawirusem.

Całą wypowiedź można obejrzeć na filmiku poniżej. Co uważacie na ten temat? Chcielibyście, aby wasze dzieci wróciły do szkół po feriach?

Zobacz wideo:

Ferie zimowe odbędą się w jednym skumulowanym terminie. Decyzja jest nieodwołalna — zapowiedział premier.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułWrzuć czosnek do toalety i poczekaj na efekt. Genialny trik, bez którego przestaniesz wyobrażać sobie domowe porządki
Następny artykułGwiazda ”Dzień dobry TVN” w żałobie. Potwierdzono śmierć najbliższej osoby
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl