Ferie zimowe w 2021 roku będą inne niż zazwyczaj. Na przeprowadzonej w sobotę 21 listopada 2020 roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił bardzo ważne informacje dotyczące najbliższych 100 dni dla Polaków. Okazuje się, że ferie zostaną zastąpione przerwą w nauce, która będzie obowiązywać od 4 do 17 stycznia 2021 roku. Co więcej, w tym okresie nie będzie można organizować wyjazdów dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe.

–  Przed nami pewien okres, który nazywamy „100 dni solidarności”. To dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka – powiedział Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

Ferie 2021

W komunikacie zamieszczonym na stronie gov.pl przekazano:

– Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Podczas konferencji ogłoszono również wiele decyzji, które w najbliższej przyszłości będą obowiązywać w naszym kraju. Ustalono m.in. trzy warianty obostrzeń w związku z wystąpieniem czasu pandemii.

 1. etap odpowiedzialności – ma on obowiązywać od 28 listopada do 27 grudnia 2020 roku,
  2. etap stabilizacji – powrót do podziału Polski na trzy strefy – czerwoną, żółtą i zieloną. najwcześniej od 28 grudnia – zależnie od sytuacji epidemicznej,
  3. kwarantanna narodowa – zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie.

Podczas obowiązywania etapu odpowiedzialności, w strefie czerwonej, w dalszym ciągu niezmiennie będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci do lat 16. w dni powszednie, w godzinach od 8:00 do 16:00. Wówczas mogą przemieszczać się jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.

Rząd nie zmienił również zasad utrzymywania dystansu społecznego, który wynosi (i będzie wynosić) 1,5 m. Od 28 listopada 2020 roku przywrócona zostanie działalność sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych. Zostanie wprowadzony jednak limit osób, który wynosić będzie 1 os. na 15 m. kw.

 1. Już potwierdzili, wszystko stanie się 28 listopada. Tysiące Polek i Polaków już tylko czeka, Strajk kobiet zapowiada ciąg dalszy protestów
 2. Matylda Damięcka przekazała najsmutniejszą wiadomość. Jego serce nie wytrzymało, kondolencje docierają z każdej strony
 3. Niewiarygodne wyznanie Kwaśniewskiego w rocznicę ślubu. Dopiero teraz ujawnił całą prawdę o małżeństwie z Jolantą

Edukacja obostrzenia

Podział na trzy etapy spowodował także różne decyzje w sprawie funkcjonowania placówek edukacyjnych w Polsce. Podczas etapu odpowiedzialności w strefie czerwonej edukacja będzie odbywać się zdalnie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Z kolei podczas etapu stabilizacji, w którym zależnie od rozwoju sytuacji pandemicznej, stopniowo wprowadzane będą powroty do podziału na strefy czerwone, żółte i zielone, edukacja będzie podporządkowana w zależności od strefy, w której znajduje się placówka.

W strefie czerwonej uczniowie klas od 1 do 3 szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej, natomiast starsze roczniki i klasy ponadpodstawowe w dalszym ciągu będą odbywać naukę zdalną.

Natomiast w strefach żółtej i zielonej szkoły przejdą na tryb nauki hybrydowej, która zakłada podział w placówkach na naukę zdalną oraz stacjonarną. 

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Dziennikarz ujawnił co dzieje się w szpitalu „na Narodowym” i jak pracują tam lekarze. „Wstyd”
 2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
 3. Uwaga: Masz dziecko? Czas się kończy, zostało tylko 9 dni. Ostatni moment, żeby otrzymać dodatek do 500 plus
 4. Jest deklaracja premiera, chodzi o dodatkowe niedziele handlowe. W grudniu zakupy Polek i Polaków mogą wyglądać inaczej
 5. Ma 71 lat, a figury może pozazdrościć jej niejedna nastolatka. Na jednym z ostatnich zdjęć pozuje w mini i krótkim topie
 6. Kotek urodził się z dwiema twarzami. Niestety, nie pożył długo
 7. Gwiazda TVP Sport zaskoczyła całą Polskę. Pokazała się bez zupełnie bez ubrań, odważna sesja w ciąży (FOTO)

Źródło: tvn24.pl, gov.pl

Poprzedni artykułStaruszka z Marek błaga o pomoc. Chciałaby pójść do lekarza „Potrzebuje pomocy, przebadać się, ale brak mi siły, żeby dotrzeć do doktora”
Następny artykułSpektakularny dom jednego z braci Golec. Już od zewnątrz można poczuć luksus, środek robi jeszcze większe wrażenie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl