Ferie w 2021 roku będą dla Polaków inne niż wszystkie poprzednie. Od 4 do 17 stycznia wszystkie województwa odbędą przerwę od nauki, jednak o podróżach, bądź wyjazdach rodzinnych trzeba będzie zapomnieć. Minister zdrowia przekazał na odbytej w środę 25 listopada 2020 roku konferencji prasowej, że tegoroczne ferie zimowe należy spędzić w domu.

Co więcej, Adam Niedzielski podał informację, że trzecia fala koronawirusa jest prawdopodobna, zatem pozostanie w domach podczas ferii, będzie najlepszą możliwą obroną przed jej wybuchem. 

Ferie 2021

Ferie zimowe są jednym z najdłużej wyczekiwanych momentów w roku. Szczególnie przez uczniów. Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał niezbędne informacje dotyczące najbliższych ferii w 2021 roku, które jak wiadomo, od jakiegoś czasu będą inne niż wszystkie poprzednie.

Polacy zostali poinformowani przez rząd, że przyszłoroczne ferie odbędą się od 4 do 17 stycznia. Szef resortu zdrowia poinformował, że ten czas powinniśmy spędzić w domach. Co więcej, dodał, że jest to jeden z wielu sposobów na to, by uchronić się przed tzw. trzecią falą koronawirusa, która – jak zaznaczył – jest możliwa.

– Ferie spędzamy w domu. To jest jedyny sposób, by uchronić nas przed trzecią falą – poinformował Adam Niedzielski.

Wszystkie informacje dotyczące nadchodzących „wakacji zimowych” zostały przekazane podczas konferencji prasowej, która odbyła się po południu 25 listopada 2020 roku. Minister Zdrowia nie ma wątpliwości, że trzecia fala nam grozi. Wszystko zależy od mobilizacji społecznej i przestrzegania restrykcji sanitarnych przez społeczeństwo Polskie i nie tylko.

–  Tak, ta trzecia fala nam grozi […] może ona nadejść w lutym i nałożyć na szczyt sezonu grypowego – uznał Minister Zdrowia.

  1. Ilu mężów miała Małgorzata Rozenek? Prawda zaskakuje, ślub z Radosławem nie był drugi
  2. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Jest odpowiedź premiera, bardzo ważna wiadomość dla każdego rodzica

Adam Niedzielski koronawirus

Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej odniósł się także do nowego systemu raportowania oraz ostatnich miesięcy walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak uznał, hamulec bezpieczeństwa zastosowany przez rząd zadziałał, jednak w dalszym ciągu niepokoi go duża liczba zgonów.

– Przeszliśmy na inny system sprawozdawczości (o COVID-19 – red.) – informuje Minister Zdrowia.

Podczas swojej przemowy szef resortu zdrowia stwierdził, że dotychczas system ten miał spore opóźnienia w raportowaniu. Teraz ma to zostać zlikwidowane, bowiem nowe rozwiązanie zakłada wyciąganie danych bezpośrednio z laboratoriów. 

Adam Niedzielski pokusił się także o podsumowanie walkę z pandemią COVID-19 w Polsce.

–  Hamulec awaryjny zadziałał i z tego się bardzo cieszę jako minister zdrowia. Liczba zachorowań dziennych jest mniejsza. Pojawiają się dni, kiedy liczba hospitalizacji związanych z covidem maleje – twierdzi Minister Zdrowia.

Zwrócił jednak uwagę na sporą liczbę zgonów, która bezustannie wywołuje niepokój, nie tylko u rządzących, ale przede wszystkim wśród polskiego społeczeństwa.

–  Z przykrością muszę powiedzieć, że mamy bardzo dużą liczbę zgonów. To najtrudniejsze zagadnienie – uznał Adam Niedzielski.

Obecnie rząd skupia się głównie na tym, by liczba ta została ograniczona do minimum.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kłęby dymu pod Warszawą. Ogień trawi cały budynek
  2. Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Zmarł polski piłkarz, przegrał z ciężką chorobą
  3. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
  4. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  5. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci
  6. Golden retriever zgubił się w lesie. Rok później zdarzył się prawdziwy cud
  7. Media właśnie podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Diego Armando Maradona

Źródło: natemat.pl

Poprzedni artykułNie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP
Następny artykułDofinansowania dla gwiazd obniżone. Jest oficjalna decyzja Ministerstwa Kultury
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl