Film, który będzie polskim kandydatem do Oscara 2020 ujawniony! Polskie produkcje podczas rozdania najważniejszych nagród filmowych, jakimi są Oscary mają zazwyczaj szansę zwyciężyć w jednej kategorii. Mowa tutaj o nagrodzie, za najlepszy film międzynarodowy. W tym roku nasze szanse wrosną, bo film został już doceniony na międzynarodowych festiwalach. 

Polskim kandydatem do Oscara 2020 w kategorii najlepszy film międzynarodowy okazało się Boże ciało, w reżyserii Jana Komasy. Polska produkcja miała już światową premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymała dwa wyróżnienia. Czy dobra passa filmu nie minie i dostaniemy szansę na kolejną statuetkę? 

Polskie Oscary: Boże ciało. Film, który może zdobyć Oscara

Już zdecydowano, że polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy będzie Boże ciało, w reżyserii Jana Komasy. Do tej pory nazwa kategorii, w której mieliśmy największe szanse nazywała się najlepszy film nieanglojęzyczny, jednak od przyszłego roku zmienia nazwę na najlepszy film międzynarodowy. W ten sposób dopuszcza się niszowe, anglojęzyczne produkcje do wyścigu po Oscara. Jan Komasa nie kryje swojego zaskoczenia i radości z wieści o tym, że padło akurat na jego film. 

– Jest to dla mnie i dla całego zespołu ogromne wyróżnienie. Bardzo chcę z tej okazji podziękować producentom filmu i całej ekipie odpowiedzialnej za jego powstanie. To kameralny film, którego entuzjastyczny odbiór na całym świecie nas zaskoczył i przerósł nasze oczekiwania. Mam nadzieję, że ta niezwykła historia zyska teraz więcej możliwości, by dotrzeć do większej ilości widzów na świecie– cytuje Komasę Onet.

Oscary 2020

Oscary 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Już na samym początku poznamy laureatów kolejnego rozdania nagród, a jeszcze wcześniej dowiemy się o oficjalnych nominacjach. Polskim kandydatem okazał się film Boże Ciało.

O czym jest film? Produkcja opowiada historię dwudziestoletniego Daniela, który będąc w poprawczaku, zaczął marzyć o byciu księdzem. Podczas warunkowego zwolnienia z zakładu poprawczego udaje się kościoła, gdzie przez przypadek jest brany za księdza i prowadzony na plebanię. Daniel, konsekwentnie udając księdza, zaprzyjaźnia się z proboszczem. Duchowny prosi go, by pod jego nieobecność sprawował posługę kapłańską w parafii. Myślicie, że ta historia może poruszyć amerykańskich krytyków?

Zobacz zdjęcia i zwiastun:

Oficjalny zwiastun filmu. 

film
materiały prasowe facebook.com @Boże Ciało

Boże Ciało jest polskim kandydatem do Oscara.

Film
materiały prasowe

Premiera filmu w Polsce planowana jest na 11 października.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza w młodości. Do sieci trafiło ich wspólne zdjęcie sprzed lat
  3. Kontrowersyjny trend ślubny. Skusiła się na to sama Martyna Wojciechowska
  4. Dziewczyna Kuby Wojewódzkiego ma 22-lata. Dziennikarz pochwalił się o 34 lata młodszą partnerką
  5. 43-letnia, najpiękniejsza gwiazda Polsatu Karolina Szostak pochwaliła się nadzwyczajnym efektem diety owocowo-warzywnej. Brawo
  6. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała