Mięso na naszych talerzach pochodzi od zwierząt, które są zabijane bez żadnych skrupułów. Te giną tylko dlatego, że ludzie domagają się pieczeni na stołach. Choć wiele osób rezygnuje z jedzenia mięsa, to i tak każdego roku miliardy zwierząt traci życie. Film Gunda pokazuje okrucieństwo ludzi w stosunku do bezbronnych świń. Po tym dokumencie odechciewa się jedzenia mięsa… 

Film Gunda światową premierę miał w lutym tego roku. Krytycy zachwycili się dokumentem w reżyserii Victora Kosakovskiego. Reżyser i scenarzysta pokazał losy hodowlanych zwierząt, które żyją tylko po to, aby za chwilę umrzeć. Przesłanie filmu o niejedzeniu mięsa trafiło do odbiorców. Kiedy film obejrzymy w Polsce?

Film Gunda – o czym jest? 

Rosyjski reżyser podjął się bardzo ważnego tematu, jakim jest zabijanie hodowlanych zwierząt. Każdego roku ponad pół miliarda świń, krów czy kur umiera. Zwierzęta tracą życie tylko dlatego, że ludzie pragną jeść mięso. Choć coraz głośniej mówi się o tym, że wiele zwierząt umiera w cierpieniach, to liczba mięsożerców wcale nie maleje. 

Viktor Kosakovsky skupił się w dokumencie na historii małej świni. Pokazał ją w momencie, gdy po raz pierwszy wystawiła główkę za drzwi. Poznawała nieznany jej dotąd świat. Kamera towarzyszyła jej przez życie. Nie wiemy, co dalej jest w dokumencie, ale podobno scen z zakrwawionej ubojni nie brakuje. 

Mięso powstaje w strasznych warunkach

W filmie Gunda nie usłyszymy muzyki, a jedynie odgłosy wydawane przez zwierzęta. To sprawia, że widz nawiązuje z nimi bliską relację. Zaczyna martwić się o los bezbronnych zwierząt. Produkcja trafiła nawet do serca Joaquina Phoenixa. Aktor po zobaczeniu filmu został jego producentem. Rosyjski reżyser nie musiał go nawet przekonywać. W końcu Joaquin jest weganinem i aktywistą. Od lat troszczy się o zwierzęta i planetę. 
 
Film swoją premierę miał pod koniec lutego w Berlinie. Od tego czasu minął już blisko miesiąc, ale produkcji nie można zobaczyć jeszcze w Polsce. Na razie nie wiadomo, kiedy film obejrzymy w kinach. Mamy nadzieję, że długo nie będziemy musieli czekać. 
 
Po światowej premierze telefon reżysera urywał się od pochwał i deklaracji o zaprzestaniu jedzenia mięsa. Czy po premierze w kraju Polacy też zrezygnują z mięsa? 
 
ZOBACZ ZDJĘCIA: 
 
świnka
screenshot z youtube.com @gunda

Tak uroczy widok zniechęca do jedzenia mięsa.

mięso
screenshot z youtube.com @gunda

Każdego roku ponad pół miliarda świń, krów czy kur umiera.

mięso
screenshot z youtube.com @gunda

W filmie Gunda nie usłyszymy muzyki, a jedynie odgłosy wydawane przez zwierzęta.

świnka
screenshot z youtube.com @gunda
Film swoją premierę miał pod koniec lutego w Berlinie. Od tego czasu minął już blisko miesiąc, ale produkcji nie można zobaczyć jeszcze w Polsce.
 
ZOBACZ TAKŻE: 
 
źródło: noizz.pl 
 
 
 
Poprzedni artykułCo Polacy kupują w aptekach w czasie koronawirusa? Farmaceuci nie mogą uwierzyć
Następny artykułNie żyje lekarz, był zmuszony leczyć zakażonych bez rękawiczek. „Skończyły się”