Filmy, w których grał, do dziś są uważane za klasykę kina. Widzowie kochali go za magnetyzm, pogodę ducha i niezwykłe budowanie postaci. Odszedł wspaniały aktor. O jego śmierci poinformował portal Deadline. Miał 85 lat.

Aktor zmarł w sobotę, 1 sierpnia. Świat kinematografii pogrążył się w głębokim smutku. Odszedł wielki aktor, znany z kultowych filmów. Okazało się, że przez dwa ostatnie miesiące chorował.

Nie żyje Wilford Brimley

Wilford Brimley już zawsze będzie kojarzył się nam z puszystym, wesołym mężczyzną z sumiastym wąsem, który przeżywa drugą młodość. To za sprawą jego roli w wielkim hicie Kokon reżyserowanym przez Rona Howarda. Oprócz tego Brimley wystąpił w kultowym horrorze Coś.

Jego agentka Lynda Bensky powiedziała w rozmowie z New York Times, że mężczyzna od dwóch miesięcy zmagał się z chorobą nerek. Zmarł w sobotę w St. George w USA.

 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
 2. Łukasz Szumowski potwierdził. W tym tygodniu zaczynają się masowe kontrole, będą też ważne zmiany
 3. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Już wtedy czuł niepokój?

Wielka strata dla światowego kina

Wilford Brimley pojawił się także jako aktor drugoplanowy i epizodyczny. Bywało, że jedną sceną, w której pojawił się w trakcie dwugodzinnego filmu, odegrał najbardziej kluczową i zapamiętaną rolę. Tak było w przypadku Bez złych intencji, filmu reżyserowanego przez Sydneya Pollacka.

Dzięki tej roli aktor w latach 90. na stałe zawiązał swoją współpracę z Sydeny’em Pollackiem. Aktor występował także w telewizji, w serialach i programach rozrywkowych.

Niestety, to niejedyna smutna informacja. Zmarł polski aktor.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

 1. Mnóstwo osób go popełnia. Gigantyczny błąd podczas gotowania rosołu, może popsuć jego smak
 2. Niewiarygodny wypadek na lotnisku. Są zniszczenia. Wiadomości ze świata
 3. Podjęto nagle decyzję. Polska została określona „czerwoną strefą”
 4. Lekarze biją na alarm. Toksynę, która sieje spustoszenie w organizmie, posiada co 3 dziecko, skutki są katastrofalne
 5. Prokop złożył Monice Kuszyńskiej nieprawdopodobną propozycję. Sparaliżowana gwiazda nie spodziewała się podobnych słów
 6. Mamy potwierdzenie, koronawirus nad morzem. Sanepid pilnie szuka klientów restauracji
 7. GIS zmienia kurs w sprawie wesel. Już zapowiadają nowe restrykcje
 8. Ogromne zmiany wejdą w życie już w tym tygodniu. Szumowski zapowiedział nowe zasady i kontrole
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

Źródło: antyradio.pl, rp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl