Pisaliśmy już o najlepszych serialach pełnych najpiękniejszych stylizacji. Przyszedł czas na filmy modowe, które koniecznie musisz zobaczyć!

Diabeł ubiera się u Prady

Film ten ukazuje perypetie młodej dziennikarki, która zostaje asystentką Mirandy Priestly – redaktor naczelnej magazynu Runway. Musi ona dostosować się do życia w środowisku modowym. 

fot. www.filmweb.pl

Powiększenie

Klasyka kina w reżyserii mistrza kina włoskiego – Michelangelo Antonioniego. Znawcy mody mówią zgodnie, że jest to jeden z najpiękniejszych modowych filmów wszech czasów. Jest on kwintesencją stylu lat 60-tych. 

fot. www.filmweb.pl

Seks w wielkim mieście 

Dwa filmy, które są kontynuacją przygód serialowych przyjaciółek – Carrie, Samanty, Mirandy i Charlotte. Podobnie, jak na małym ekranie, w filmie moda gra także pierwszoplanową rolę. I to nie tylko w Nowym Jorku!

fot. www.filmweb.pl

Piękność dnia

Catherine Deneuve gra w tym filmie elegancką, kobietę z dobrego domu, która w celu spełnienia swoich fantazji seksualnych postanawia zostać prostytutką. Stylizacje głównej bohaterki to klasyka, w połączaniu z niesamowitym seksapilem. Jej czarny, lateksowy płaszcz przeszedł już do czołówki najpiękniejszych stylizacji filmowych.

fot. www.filmweb.pl

Dziewczyna z Fabryki

Film o muzie Andy’ego Warhola – Eddie Sedgwick. Ta ekranizacja przeniesie Cię wprost do mody lat 60-tych! Mini spódniczki, swetry w paski, kolczyki w wielkich rozmiarach – to tylko kilka z elementów stylizacji, którymi warto zainspirować się po obejrzeniu tego filmu i wprowadzić je na stałe do swojej garderoby. 

fot. www.filmweb.pl

Coco Chanel

Biografia jednej z najważniejszych projektantek na świecie – Coco Chanel. Odgrywa ją genialna Audrey Hepburn (prawda, że jest ona niesamowicie podobna?). Film ten nie bez powodu był nominowany wielokrotnie do różnego rodzaju nagród za kostiumy. Idealnie odzwierciedlają one styl Chanel oraz czasy w których żyła.

fot. www.filmweb.pl

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.