Filmy na poprawę humoru, które pozwolą nam wyciszyć się po stresującym dniu, albo nieprzyjemnym wydarzeniu. Każdy ma czasami potrzebę zanurzenia się w świecie fikcji, w celu odreagowania, a — bądźmy szczerzy — nie zawsze mamy czas albo siłę na sięgniecie po książkę. Czasami nawet obejrzenie nowego filmu wydaje się niemożliwie wymagające!

Na takie sytuacje warto mieć listę klasyków, które zawsze się sprawdzają. Takie filmy na poprawę humoru, które, nawet jeśli oglądamy je po raz któryś, wciąż cieszą i wywołują na naszej twarzy szeroki uśmiech. Jeśli często zdarza ci się, że zapominasz, które filmy były „bezpiecznym” wyborem, ta lista jest dokładnie dla ciebie!

Fajne filmy na poprawę humoru

WALL-E

Ta piękna animacja Pixara pozostaje ulubioną produkcją wielu osób nawet po ponad 10 latach odkąd pojawiła się w kinach. Bardzo aktualna, szczególnie teraz, gdy tak dużo mówi się o tym, co dzieje się z naszą planetą. WALL-E daje nadzieję na to, że wszystko da się naprawić. 

Notting Hill

Klasyczna komedia romantyczna, która mimo wszystko odwraca konwencję. Można by powiedzieć, że opowiada współczesną historię Kopciuszka, ale tym razem, role są odwrócone. Obserwowanie rozwoju miłości pomiędzy wdowcem z klasy średniej a piękną aktorką z Hollywood sprawia, że rosną nam serca. 

filmy na poprawę humoru
filmweb.pl

Julia Roberts była świetna w Notting Hill

Diabeł ubiera się u Prady

Historia, którą chyba każda z nas chciałaby przeżyć — dwudziestoletnia dziewczyna dostaje rolę stażystki w wielkim magazynie modowym. Dylematy głównej bohaterki są oczywiste a zakończenie całej historii — bajkowo przewidywalne. W tym chyba tkwi największy urok tego filmu

Nie wierzcie bliźniaczkom

Świetny, przyjemny film na poprawę humoru. Rozrywka dla całej rodziny, pełna ciepłego humoru i pozbawiony niepotrzebnego parcia na pełen realizm. Familijnie filmy na poprawę humoru też są nam potrzebne. Znana nam doskonale historia, w której dwie dziewczynki, spotkawszy się na obozie, odkrywają, że są bliźniaczkami i postanawiają zamienić życiami. 

Wesołe filmy

Dziennik Bridget Jones

Ten śmieszny film na poprawę humoru, chociaż znany wszystkim, zawsze rozbawia i trochę wzrusza. Świetna komedia romantyczna, z jednej strony wydaje się ze swoimi dylematami trochę odległa a z drugiej — bardzo bliska. Ogląda się ją trochę jak Dumę i Uprzedzenie i chociaż zna się na pamięć każdą scenę, wciąż pozwala sobie się zaskoczyć.

Odlot

Kolejna piękna produkcja Pixara, dla tych, którzy chcą znowu odkryć w sobie dziecięcą radość. Świetny film na poprawę humoru po zerwaniu, dla tych z nas, które nie lubią torturować się w takich momentach komediami romantycznymi. O spełnianiu marzeń w podeszłym wieku i prawdziwej przyjaźni, która pokonuje wszelkie bariery.

filmy na poprawę humoru
filmweb.pl

Idealny film na poprawę humoru. 

Mamma Mia!

Mimo pojawienia się niedawno drugiej części naszym wyborem wciąż pozostaje ta pierwsza. Mamma Mia, mimo że film ma już swoje lata, a może właśnie dzięki temu — ma niezaprzeczalny urok. Chociaż na pierwszym miejscu teoretycznie miała stanąć miłość i wesele, ostatecznie film opowiada nieco inną historię, o priorytetach w życiu i tym, jak zmienia się nasza w nim rola.

filmy na poprawę humoru
filmweb.pl

Mamma Mia! wciąż bawi.

Wyznania zakupoholiczki

Wiadomo nie od dzisiaj, że film nie musi być dobry ani mądry, żeby się podobał, albo żeby się go chociaż dobrze oglądało. I takim chyba przypadkiem są właśnie Wyznania zakupoholiczki, Nic i nikt w tym filmie nie grzeszy przesadną inteligencją, humor jest prosty, żeby nie powiedzieć — głupawy… Ale i na takie odmóżdżacze przychodzi nam czasem ochota.

Filmy na poprawę humoru

Dzień świstaka

Pozornie prosta komedia romantyczna, która ukrywa w sobie o wiele więcej znaczeń. Motyw czasu resetującego się, dopóki bohater nie zrobi tego, co los mu wyznaczył, został od czasu powstania tego filmu wykorzystany już wiele razy, jednak chyba nigdy nie tak sprawnie. Miły film na jesienne wieczory. 

Noc w muzeum

Po raz kolejny jednym z najlepszych filmów na poprawę humoru okazuje się kino familijne. Noc w muzeum zawsze gwarantuje świetną zabawę, chociaż bardzo prostą. Ożywione eksponaty muzealne, które zaprzyjaźniają się z nocnym strażnikiem to połączenie, na które wpadłoby niewiele z nas, a jednak działa ono świetnie. 

Pamiętnik księżniczki

Ulubiona historia wielu nas z dzieciństwa ma w sobie wszystko to, co lubimy najbardziej — księżniczki, metamorfozy i wielką miłość. Do tego Anne Hathaway jest odtwórczynią roli głównej. W dodatku, próba pogodzenia dwóch niepasujących do siebie światów, skutkująca wieloma prześmiesznymi sytuacjami. Takie właśnie powinny być filmy na poprawę humoru. 

filmy na poprawę humoru
filmweb.pl

Urocza Anne Hathaway. 

Kocha, lubi, szanuje

Świetny film na poprawę humoru, bardzo wesoły i pełen niespodziewanych zwrotów akcji. Poza humorem serwuje nam niesamowicie atrakcyjnego Ryana Goslinga w roli jednego z głównych bohaterów. Z jednej strony bardzo zgodny z konwenansami z drugiej — łamie je w najbardziej niespodziewanych momentach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

filmy na poprawę humoru
filmweb.pl

Diabeł ubiera się u Prady to już klasyk. 

filmy na poprawę humoru
filmweb.pl

Ryana Goslinga nigdy za dużo!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Luka w Androidzie pozwala przejąć kontrolę nad smartfonem. Lista zagrożonych modeli
  2. Uwielbiany piosenkarz stracił ukochaną żonę. Wszystko przez wpływ sekty
  3. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
  4. Gwiazda TVP przez dwa lata ukrywała rozstanie z mężem. Informacje dopiero teraz wyszły na jaw
  5. Zjadła w restauracji Gessler, spojrzała na rachunek i zagotowało się w niej. Poczuła się oszukana, już nigdy nie zje u gwiazdy TVN
  6. Narzeczona się rozpłakała, po chwili wszyscy goście zalali się łzami. Przez słowa pana młodego wypowiedziane przed ołtarzem

źródła: oprahmag.com, 

Poprzedni artykułJamnik i wyżeł stworzyli parę idealną. Nie odstępują się na krok
Następny artykułNie żyje uwielbiany YouTuber. Miał zaledwie 29 lat
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego