Filmy o kotach to zazwyczaj zabawne i pełne ciepła opowieści. Przedstawiamy listę top 10 filmów, które powinien znać każdy miłośnik kotów!

Nie wszystkie filmy o kotach są adresowane dla dzieci, dlatego w naszym zestawieniu znajdują się nie tylko filmy animowane. W niektórych dziełach z naszej listy, koty nie są głównymi postaciami, ale odgrywają na tyle znaczącą rolę, że niejednokrotnie to właśnie je zapamiętujemy najlepiej. Przedstawiamy nasz top 10 filmów o kotach!

Śmieszne filmy o kotach

Wśród produkcji o tych słodkich futrzakach, są takie filmy o kotach, które rozbawią was do łez. W tych dziełach z pewnością odnajdziecie dużą dawkę poczucia humoru:

Psy i koty

Film Psy i koty z 2001 roku to przezabawna opowieść o odwiecznej walce tych dwóch gatunków. Właściwie należałoby użyć słowa wojna. Film opowiada o tym, jak koty próbują zdobyć władzę nad światem. Trzeba przyznać, że wojna psów z kotami odbywa się na naprawdę zaawansowanym poziomie technologicznym! Koty będą próbowały zniszczyć szczepionkę likwidującą alergię na psią sierść, nad którą pracuje profesor Brody. Doskonała propozycja dla całej rodziny.

Czarny kot

Choć film ten jest horrorem, ciężko się przy nim nie zaśmiać. Czarny kot to czarno-biały film z 1934 roku o małżeństwie, które przypadkiem trafia do tajemniczego zamku na Węgrzech. Dawniej straszył, dzisiaj bawi. Lepiej jednak oglądać go bez dzieci!

Co jest grane, Davis?

Choć w filmie braci Cohen z 2013 roku głównym bohaterem jest zdolny, ale mający wiecznego pecha folkowy muzyk, kot odgrywa w nim bardzo ważną rolę. Rudy kocur jest towarzyszem przygód pechowego artysty i podobnie jak on, chodzi tylko własnymi ścieżkami i nie jest tylko słodziakiem do przytulania.

Koty

Ekranizacja kultowego musicalu Koty z 1998 roku z pewnością wprawi was w dobry nastrój. Niezapomniane piosenki, wspaniałe kreacje aktorskie i doskonałe kostiumy. Idealny pomysł na wieczorny seans!

Filmy o śmiesznych kotach

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć specjalnej rubryki na filmy o śmiesznych kotach. Kino stworzyło podczas swojej ponad stuletniej historii wiele wspaniałych postaci mruczków, które swoim charakterem rozbawiały miliony na całym świecie.

Kot w butach

Film wytwórni Dreamworks z 2011 roku był kinowym hitem. Przygody legendarnego Kota w butach z kultowej serii filmów o zielonym ogrze Shreku podbiły serca widzów na całym świecie. Jeśli nadal nie widzieliście tego filmu, to koniecznie nadróbcie zaległości!

Garfield

Garfield to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kocurów na świecie. Kojarzony głównie z komiksów i kreskówek Garfield w końcu zawitał na wielkim ekranie w 2004 roku. Głosu najbardziej leniwemu kotu na świecie użyczył sam Bill Murray. Świetna pozycja na poprawę humoru.

Jak zostać kotem?

Zapracowany biznesmen niemający czasu dla rodziny w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje uwięziony w ciele domowego kota i pod tą postacią jest zmuszony żyć we własnym domu. Ta na pozór banalna historia jest jednak na tyle zabawna, pełna ciepła i skłaniająca do refleksji, że możemy polecić ten film każdemu bez mrugnięcia okiem!

Filmy o kotach dla dzieci

Filmy o kotach dla dzieci stanowią zdecydowaną większość produkcji o tym gatunku zwierząt. Oczywiście powstało ich tak wiele, że ciężko ograniczyć się tylko do kilku. Najlepsze filmy o kotach dla dzieci to według nas:

Oliver i spółka

Olivier i spółka z 1988 roku to animowana wariacja na temat kultowej i wielokrotnie ekranizowanej powieści Charlesa Dickensa Oliver Twist. Akcja została przeniesiona z XIX-wiecznego Londynu, do współczesnego Nowego Jorku. Dzieciaki będą zachwycone, mogąc śledzić losy biednego rudego kotka, Olivera.

Koty nie tańczą

Koty nie tańczą z 1997 roku to trochę niesłusznie zapomniany tytuł. Ta wspaniała animacja jest bowiem musicalem ze znakomitymi piosenkami, które dzieci będą śpiewały jeszcze przez długi czas. 

Aryskotraci

Aryskotraci to dwudziesty film animowany z wytwórni Walta Disneya, który premierę miał w 1970 roku. Mimo upływu lat film wcale się nie starzeje! Każde dziecko z pewnością bez problemu wciągnie się w opowieść o kotach, które otrzymały wielki spadek po bezdzietnej staruszce.

Filmy o kotach, które znalazły się w naszym top 10 filmów o tych słodkich mruczkach, umilą wam niejeden wieczór lub popołudnie! Jeśli nie widzieliście któregoś z nich, a jesteście miłośnikami kotów, to koniecznie sprawdźcie te tytuły. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

filmy o kotach
screen z filmu Aryskotraci

Film Aryskotraci wcale się nie starzeje.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMonika Miller zatańczyła w TzG ze słynnym dziadkiem. Jak im poszło?
Następny artykułDziadkowie rozpieszczają dziecko Joanny Jarmołowicz i Jana Królikowskiego. Rodzice opowiedzieli o maluchu w DDTVN
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Miłośnik starych piosenek i zapomnianych gwiazd. Zajmuje się również pisaniem piosenek i muzyką ilustracyjną do filmów. Marzy o skomponowaniu utworu dla Alibabek.