Filmy o szpiegach i tajnych agentach są świetną propozycją dla miłośników akcji i adrenaliny. James Bond, Hans Kloss, Tom Cruise czy Jack Ryan — te wszystkie nazwiska łączy jedno. To agenci pracujący dla agencji rządowych. Poznaj najlepsze filmy szpiegowskie!

Filmy szpiegowskie to podgatunek filmu kryminalnego. Główni bohaterowie są szybcy, przebiegli, inteligentni i… niezwykle przystojni! Skrupulatna analiza faktów i ciągła manipulacja jest tym, co charakteryzuje każdego z nich. Najlepsze filmy o szpiegach i tajnych agentach — poznaj nasze top 12! 

Filmy o szpiegach i tajnych agentach. Poznaj najlepsze filmy szpiegowskie 2019! 

1. Mission: Impossible 

To jedna z tych pozycji w kategoriach filmu o szpiegach i tajnych agentach, które każdy powinien zobaczyć. Widz poznaje historię agenta jednej z amerykańskich służb specjalnych. Ethan Hunt, bo tak nazywa się główny bohater jest postacią, od której zależy utrzymanie równowagi między mocarstwami. Jeżeli nie wykaże się odpowiednią odwagą i sprytem, na świecie rozpęta się prawdziwa wojna. Wszystkie filmy wyprodukował Tom Cruis, który wciela się również z role głównego bohatera.

2. Pan i Pani Smith

To zdecydowanie obowiązkowy punkt w zestawieniu najlepsze filmy szpiegowskie! Główni bohaterowie wiodą nudne i monotonne życie. Rutyna zaczyna ich coraz bardziej przytłaczać. Zaczyna łączyć ich coraz mniej. W rzeczywistości okazuje się, że obydwoje nic o sobie nie wiedzą. Są płatnymi mordercami, którzy pracują dla dwóch konkurujących ze sobą agencji. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy dostają zlecenie pozbycia się… siebie nawzajem! Brad Pitt i Angelina Jolie perfekcyjnie wpisują się role przebiegłego małżeństwa.

3. Jack Strong

Jeśli chodzi o polskie filmy szpiegowskie, nie można zapomnieć o produkcji Władysława Pasikowskiego. Główny bohater jest odwzorowaniem postaci pułkownika Kulińskiego, który dla jednych jest bohaterem, a dla drugich oszustem. Tytułowy bohater, który przekonany jest, że reżim kategorycznie musi sie skończyć postanawia rozpocząć kontakt z CIA i przekazać im informacje dotyczące tajemnic sowieckich.

4. W sieci kłamstw

Jest klasykiem, jeśli chodzi o filmy CIA. Dwóch agentów, w których role wcielają się Leonardo DiCaprio oraz Russell Crowe, ze wszystkich sił starają się trafić na trop groźnego terrorysty. Od mężczyzn oprócz zdecydowanych i logicznych zachowań wymaga się też bezwzględności i zachowania zimnej krwi.

5. Szpiedzy tacy jak my

Jak się okazuje najlepsze filmy szpiegowskie wcale nie muszą być dreszczowcem, aby zyskać przychylność widzów. Szalone przygody głównych bohaterów rozgrywają się w czasie Zimnej Wojny. Pomimo zabawnej fabuły, główny wątek wydaje się niezwykle poważny.

W momencie, kiedy Związek Radziecki odpali rakietę skierowaną w stronę Stanów Zjednoczomych rozpocznie się III Wojna światowa. Czy dwóch niezdarnych bohaterów zdoła powstrzymać świat przed zagładą?

6. Tożsamość Bourne`a

Pilnie poszukiwane filmy szpiegowskie cda? Tożsamość Bourne’a ta amerykańska produkcja jest jednym z najchętniej oglądanych filmów sensacyjnych. Nieprzytomny mężczyzna zostaje wyłowiony z wody przez grupę rybaków. Kiedy odzyskuje rzytomność okazuje się, że całkowicie stracił pamięć.

Mężczyzna w dalszym ciągu jednak posługuje się kilkoma językami. Dodatkowo żyje w świadomości, z ktoś chce go zabić. Co więcej… jemu też przychodzi to bez większego oporu. Mężczyzna jest w stanie zrobić wszystko, aby przetrwać i zrozumieć kim jest.

7. Teoria chaosu

Film ten jest koniecznością, kiedy chcesz obejrzeć coś z rosyjskiej kinematografii. Opowiada o człowieku, który został wplątany w podstęp rosyjskich oligarchów. Jack Ryan wciela się w rolę finansisty, który pracuje w Moskwie dla Viktora Stazova. Szybko odkrywa jednak, że mężczyzna ma w planach atak terrorystyczny na USA.

8. Działa Navarony

W rolach głównych występują Gregor Pecki i David Niven. Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej. Zadaniem grupy komandosów jest zniszczenie potężnych dział. Lądują oni na południowym cyplu Navarony. Filmy szpiegowskie o II wojnie światowej są bardzo często poszukiwanymi pozycjami w kinematografii. Jeśli cenicie takie kino, musicie obejrzeć tę propozycję. 

9. Człowiek, który wiedział za dużo

W czasie wakacji małżeństwo McKennów poznaje Francuza Louisa Bernarda. Po pewnym czasie mężczyzna zostaje zamordowany na ich oczach. Przed swoją śmiercią informuje jednak nowo poznanego mężczyznę, że w czasie koncertu w Royal Albert Hall, dojdzie do zamachu na znanego polityka.

Małżonkowie jednak nie mogą o tym nikomu powiedzieć, wiadomość jest objęta ścisłą tajemnicą. W międzyczasie zostaje porwany syn McKennów… Zawiła i przepełniona intrygami fabuła sprawia, że ten film o szpiegach i tajnych agentach mocno trzyma w napięciu.

10. Tożsamość zdrajcy

Akcja filmu dzieje się w centrum Londynu. CIA aresztuje mężczyznę, który podejrzewany jest o planowanie ataku na miasto.  Agentka Alice Racine zostaje wezwana by przesłuchać mężycznę. Przesłuchanie kończy się na strzelaninie, a kobieta odkrywa fakt, iż w CIA jest zdrajca, którego trzeba jak najszybciej wyeliminować! 

11. Czerwona jaskółka

Dominika Egorova jest niezwykle utalentowaną baletnicą, która po wypadku nie może dłużej tańczyć i prezentować swych umiejętności na scenie. Teatr, w którym występowała, chce odebrać jej mieszkanie, a schorowana matka traci opiekunkę. Kiedy jej życie popada w ruinę, zjawia się wujek kobiety z propozycją nie do odrzucenia. 

Dominika ma zostać jaskółką i uwodząc agentów innych państw zdobywać informacje… W rolę kobiety wcieliła się czarująca Jennifer Lawrence. 

12. Północ-północny zachód

W hotelowym barze dochodzi do tragicznej pomyłki, która może zadecydować o życiu Rogera Thornhilla. Mężczyzna zostaje pomylony z George’m Kaplanem i uprowadzony. Podczas przesłuchań oczywiście wszystkiemu zaprzecza. Nikt mu jednak nie wierzy. Dochodzi więc do upozorowania śmierci mężczyzny, z której cudem udaje mu się przeżyć. Mnóstwo intrygi to to, co charakteryzuje filmy o szpiegach i tajnych agentach.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Filmy o szpiegach i tajnych agentach
Kadr z filmu „Działa Navarony”

Działa Navarony to jedna z najchętniej wybieranych pozycji wśród filmów o II wojnie światowej.

Filmy o szpiegach i tajnych agentach
Kadr z filmu „Szpiedzy tacy jak my”

Filmy o szpiegach i tajnych agentach to klasyka. Szpiedzy tacy jak my to zabawna komedia opowiada historię dwójki niezdarnych szpiegów. Idealna propozycja na wieczór!

Filmy o szpiegach i tajnych agentach
Kadr z filmu „Człowiek, który wiedział za dużo”

Film ten swoją zawrotną akcją sprawia, że przez cały czas trwania akcji widz nie może oderwać od niego wzroku.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filmy o gotowaniu, przy których z pewnością zgłodniejesz! 10 najlepszych propozycji na leniwy wieczór
  2. Seriale i filmy o gejach. Najpiękniejsze i najbardziej intrygujące obrazy wszech czasów
  3. „Mój chłopak się żeni”. Kultowy film miał mieć inne zakończenie! Nie uwierzycie
  4. Filmy o kotach. Top 10 filmów, które powinien znać każdy miłośnik kotów
  5. Znana aktorka nie pozwala swojej córce oglądać bajek Disneya. Jej powód może zaskoczyć

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułPamela Anderson rzuciła 18 lat młodszego kochanka. „On mnie przeraża. Wiele razy mi groził”
Następny artykułSzymon Hołownia trzymał żonę i córkę w tajemnicy! Gwiazdor TVN przez przypadek potwierdził, że istnieją!
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.