Filmy o wampirach zyskały ogromną popularność za sprawą sagi Zmierzch. Młodzież i dorośli na całym świecie wprost oszaleli na punkcie bohaterów skrywających nadludzkie moce! Przed wami najlepsze filmy z motywem wampira. Uwaga, będzie mrocznie! 

Bella i Edward to para, która, choć z pozoru wygląda i zachowuje się normalnie, skrywa naprawdę mroczny sekret… Filmowi bohaterowie, jawiący się pod postacią wampirów i wilkołaków, naprawdę wzbudzają postrach, ale i zachwyt. W jakich produkcjach możemy się natknąć na motyw tych istot?

Filmy o wampirach dla nastolatków: saga Zmierzch

Składająca się z 5 części ekranizacja powieści Stephenie Meyer zajmuje wyjątkową pozycję w naszym zestawieniu. Za sprawą oryginalnego scenariusza, świetnej scenografii i ścieżki dźwiękowej, produkcja zyskała ogromną popularność na całym świecie. Wszyscy fani fantastyki bacznie śledzili losy Belli i Edwarda, których relacja należała do bardzo skomplikowanych. Cóż, związek z wampirem z pewnością nie jest łatwy…

30 dni mroku

Akcja filmu z 2007 roku rozgrywa się na Alasce, w mieście Barrow. Ekstremalne warunki pogodowe oraz wszechobecna ciemność to idealna okazja dla tajemniczych przybyszów, którzy pragną pożywki w postaci ludzi. Grupa ocalałych robi wszystko, by przetrwać do pierwszego brzasku…

Filmy o wampirach i wilkołakach: Underworld 

Produkcja w reżyserii Lena Wisemana przedstawia odwieczną walkę wampirów i wilkołaków. Wcielająca się w rolę Selene Kate Beckinsale oraz pozostali znakomici aktorzy dostarczą nam ogromnej dawki emocji. Jeśli jesteście fanami mocnego kina, koniecznie powinniście postawić właśnie na Underworld

Nosferatu – Symfonia Grozy

Pominięcie jednej z najważniejszych pozycji niemieckiego dorobku filmowego byłoby ogromnym niedopatrzeniem. Czarno-biała, a na dodatek niema produkcja z pewnością odbiega od obecnie przyjętych kinowych standardów. Historia Nosferatu to najlepszy przykład, jak za pomocą minimalnego nakładu środków można zbudować ogromne napięcie. 

Mroczne Cienie

W przypadku tego filmu kluczowe są dwa słowa: Tim Burton. Ekscentryczny reżyser przeplata świat komedii i horroru. Efekt? Mroczne Cienie nie sposób obejrzeć tylko raz. Do tego dzieła po prostu trzeba wrócić! Nie da się również ukryć, że jednym z ważniejszych jej elementów jest gwiazdorska obsada. Johny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter — tych aktorów nie trzeba nikomu przedstawiać. 

Wywiad z wampirem 

Film Neila Jordana to trzymający w napięciu horror z elementami dramatu. Poznajemy historię wdowca, Louisa de Pointe du Lac, który zmieniając się w wampira, stara się uporać z cierpieniami, jakie zesłał na niego los. W tej roli zobaczymy niezwykłego Brada Pitta, u boku Toma Cruise’a, Antonio Banderasa oraz Christiana Slatera. 

Zobacz zdjęcia:

Filmy o wampirach
instagram.com @twilightsaga.zmierzch._

Filmy o wampirach zyskały ogromną popularność dzięki znanej na całym świecie sadze Zmierzch.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJulia Wieniawa uległa wypadkowi na planie serialu „Zawsze warto”.
Następny artykułUrszula Dudziak w Nowym Jorku przeżyła piekło. Ukradli jej cały majątek i była świadkiem zbrodni
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.