Każdy z nas czasami potrzebuje dnia, w którym może odkręcić korki z oczu i dać upust emocjom.  Ten ranking największych wyciskaczy łez, jaki dla Was przygotowaliśmy, z pewnością Wam w tym pomoże.

#1. Forrest Gump

via GIPHY

Tego filmu nie mogło tutaj zabraknąć. Wzruszająca, poruszająca, pełna ciepła, nastrojowa, zmieniająca patrzenie na świat, absolutnie magiczna historia. Tom Hanks wciela się w nim w postać  nierozgarniętego, młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności odnajdywania się w największych wydarzeniach.  Na początku staje się przez kompletny przypadek gwiazdą futbolu, by następnie zostać  bohaterem wojennym odznaczonym orderem, aż do odnoszącego sukcesy biznesmena. Forrest nigdy nie rezygnuje z poszukiwania tego, co najważniejsze – swojej największej miłości i przyjaciółki, Jenny Curran.  

 

#2. Marley i Ja

via GIPHY

John Grogan (grany przez Owena Wilsona) postanawia kupić swojej żonie psa. W taki sposób w życiu małżeństwa pojawia się  Marley – mały labrador. Szczeniak ma nadmiar energii, nie słucha się nikogo, a wszystko, co znajduje się w zasięgu jego wzroku nadaje się do zabawy.  Marley wprowadza totalny chaos w życiu właścicieli, ale też w niezwykły sposób zmienia całą powiększającą się rodzinę. 

– Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy– mawiał znany amerykański pisarz, Edward Abbey.

#3. UP/ Odlot

via GIPHY

ZOBACZ TEŻ: 10 NIEZNANYCH faktów z życia Magdy Gessler

 70-latek o imieniu Carl po śmierci żony zamienia swój dom w statek który unosi się za pomocą kilkuset balonów i odlatuje do Ameryki Południowej, aby spełnić swoje marzenie. Przez przypadek w podróż zabiera ze sobą ośmioletniego skauta. Film o  starości, samotności, przyjaźni, o pogoni za marzeniami, o tym, że nie zawsze nasi idole muszą być tak wspaniali, jak nam się wydaje. Zobaczcie sami jak siedemdziesięcioletni człowiek potrafi zmienić swoje przekonania i nastawienie.