Filmy z Cameron Diaz zajmują wysoką pozycję w światowej kinematografii. Piękna i niezwykle utalentowana aktorka miała okazję współpracować z reżyserami o ogromnym dorobku. Ona sama również plasuje się na pozycji jednej z najbardziej znaczących w świecie Hollywood aktorek.

Nieprzeciętnej urody gwiazda zadebiutowała na ekranie jeszcze w latach 90. Od tego czasu pojawiła się na wielkim ekranie w ponad czterdziestu produkcjach! Choć kilka lat temu media obiegła informacja o rzekomym zakończeniu kariery Diaz, aktorka zdementowała te plotki. Cofnijmy się w czasie i przyjrzyjmy się produkcjom, w których miała okazję zagrać. Przedstawiamy 6 najlepszych filmów ze znaną gwiazdą Hollywood!

Najlepsze filmy z Cameron Diaz:

1.Vanilla Sky (2001)

Film reżyserii Camerona Crowe okazał się ogromnym sukcesem. Wszystko za sprawą rewelacyjnego scenariusza oraz doboru obsady. Diaz, wcielająca się w rolę zazdrosnej kochanki, miała okazję błyszczeć u boku Toma Cruise’a.

Produkcja, która lata temu wywołała ogromne poruszenie, była najlepszym świadectwem tego, iż amerykańska gwiazda świetnie odnajduje się w wymagających rolach. 

2. Bez mojej zgody (2009)

My Sister’s Keeper to dramat obyczajowy, poruszający niezwykle trudną tematykę. Matka chorej dziewczynki, w którą wcieliła się Cameron Diaz, musi zmierzyć się z wydarzeniami, będącymi największym koszmarem dla każdego rodzica. To film o bezgranicznej miłości, zaufaniu i próbie odnalezienia się w obliczu rodzinnej tragedii. 

3. Maska (1994)

Zmysłowa i niezwykle uwodzicielska blondynka była jedną z najjaśniejszych stron zagranicznej produkcji. To właśnie w niej Cameron Diaz zaprezentowała się widzom po raz pierwszy. Krytycy z całego świata docenili jej naturalność, nie zapominając oczywiście o pierwszoplanowej roli Jima Carrey’a!

4. Aniołki Charliego (2000) 

Natalie Cook (Cameron Diaz), czyli jedna z trzech pięknych pracownic agencji detektywistycznej, ma do wykonania bardzo ważną misję. Z polecenia szefa musi odzyskać ukradzione oprogramowanie. Aniołki Charliego to produkcja, która zyskała ogromne uznanie. Szczególnie pośród męskiej części widowni… Już wkrótce zobaczymy w kinach remake!

5. Sposób na blondynkę (1998)

Sposób na blondynkę to film, który po latach wciąż uznawany jest za jedną z najlepszych i najchętniej oglądanych komedii romantycznych. Cameron Diaz, wcielająca się w rolę Mary Jensen, jawi się jako niezwykle urocza kobieta, która momentalnie skrada serce Pata (Matt Dillon). Na równi z dwójką stoi Ted (Ben Stiller), zakochany w kobiecie jeszcze od czasów młodości. 

Filmy z Cameron Diaz:

6. Adwokat (2013)

Ekscentryczny tatuaż, mocny makijaż i silna osobowość to wyłącznie niektóre z cech charakterystycznych Malkiny (Cameron Diaz). Kryminał reżyserii Cormaca McCarthy’ego otrzymał jedną nagrodę oraz pięć nominacji, w tym tą za bardzo odważną i kontrowersyjną scenę z Diaz w roli głównej

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Filmy z Cameron Diaz
Kadr z filmu „Aniołki Charliego”

Zmysłowa niebieskooka blondynka zagościła na wielkim ekranie jeszcze w latach 90. 

Filmy z Cameron Diaz
Kadr z filmu „Vanilla Sky”

Jej role takich produkcjach, jak Vanilla Sky, Maska, czy Aniołki Charliego spotkały się z ogromnym uznaniem krytyków z całego świata.

Filmy z Cameron Diaz
Kadr z filmu „Bez mojej zgody”

Jedną z najodważniejszych i najbardziej poruszających produkcji, w których zagrała Cameron Diaz, był film Bez mojej zgody

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najlepsze kobiece filmy. 20 filmów które musi znać każda kobieta
  2. Filmy o kobietach sukcesu, odważnych i z klasą. 20 inspirujących
  3. Filmy z Meryl Streep. 15 najlepszych produkcji z gwiazdą Hollywood
  4. Najlepsze filmy biograficzne. Top 10 filmów, które trzeba zobaczyć
  5. Filmy o wampirach i wilkołakach. Najlepsze filmy z motywem wampira

 

Poprzedni artykułEwa Szykulska w młodości zachwycała. Urody mogłaby jej pozazdrościć niejedna gwiazda Hollywood
Następny artykułViki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019! Polska drugi raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.