Filmy z Julią Roberts są jedynymi z najchętniej wybieranych propozycji filmowych. Nic dziwnego. Piękna kobieta nie bez przyczyny zaliczana jest do najpopularniejszych aktorek w na świecie. Oprócz tego wystąpiła aż w 60 produkcjach. Przedstawiamy 8 najlepszych propozycji filmowych z gwiazdą kina w roli głównej!

Gwiazda ma swoim koncie Oscara za rolę, jaką odegrała w filmie Erin Brockovich. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak postać Vivien Ward w kultowym już filmie Pretty WomanTo właśnie wtedy do aktorki przylgnęło miano najlepszej gwiazdy filmowej!

Filmy z Julią Roberts: Nasze top 8 !

1. Pretty Woman

Które filmy z Julią Roberts są najlepsze? Komedie romantyczne to zdecydowanie jej specjalność. A Pretty Woman, tego najgorętszego romansu wszech czasów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać! Przypomnijmy tylko, że niezwykle bogaty przedsiębiorca Edward Lewis do Los Angeles przybył w sprawach służbowych. Po opuszczeniu przyjęcia u swego prawnika mężczyzna gubi się na ulicach Hollywood i za żadne skarby świata, jak trafić do swojego hotelu.

Niespodziewanie na jego drodze pojawia się Vivien. Początkująca prostytutka za 20 dolarów postanawia pomóc mężczyźnie. Co więcej… spędzają razem noc! W związku z tym, że prawnik Edwarda umówił go na niezwykle ważną kolację, przydałaby mu się dama do towarzystwa. Kobieta za pokaźną sumę zgadza się zostać jego partnerką… na cały tydzień! Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu to jest on obowiązkową pozycją w kategorii: Filmy z Julią Roberts! 

2. Za wcześnie umierać

Julia Roberts w filmie wciela się w rolę Hillary O’Neil. Jest młodą i śliczną dziewczyną z ubogiej rodziny. Nie ma wykształcenia i postanowiła rzucić swojego chłopaka. W związku z tym, że pilnie poszukuje pracy, zatrudnia się jako prywatna pielęgniarka. Autorem ogłoszenia o pracę, którym jest zainteresowana jest 28- letni Victor Geddes chory na białaczkę. Między dwójką ludzi zaczyna rodzić się uczucie. Tymczasem stan zdrowia Victora ulega nagłemu pogorszeniu… Ten wzruszający i pełen emocji film jest obowiązkową pozycją na samotny wieczór!

3. Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert jest trzydziestoletnią kobietą. Jest mężatką,  posiada cudowny dom i świetną pracę. Mimo to nie jest w nim szczęśliwa. Ma świadomość, że życie, które obecnie wiedzie nie jest takim,o jakim marzy. W przypływie emocji decyduje się na rozwód, który sprawia, że tytułowa Elizabeth popada w depresję. Postanawia też odbyć podróż życia i w końcu poznać samą siebie. Italia, Indie i Indonezja to główne punkty wyprawy.

Julia Roberts idealnie odgrywa uczucia, jakie towarzyszą zagubionej kobiecie w trakcie podróży w głąb siebie. Pozwala nam zrozumieć emocje i uczucia, które nią targają. 

4. The Mexican

Brad Pitt wciela się w rolę Jerry Welbach’a, który dostaje od swojego szefa- gangstera polecenie wyprawy służbowej do Meksyku i przywiezienie stamtąd zabytkowego pistoletu. 

W międzyczasie Julia Roberts, czyli filmowa Samantha, próbuje wymusić na mężczyźnie, aby zerwał wszelkie konszachty z przestępczym światem. Pomimo wielu prób i błagań mężczyzna postanawia wyruszyć w podróż. Nagle jego ukochana staje się zakładniczką płatnego zabójcy… Film warto obejrzeć nie tylko ze względu na hollywoodzką obsadę, ale również liczne zwroty akcji, które trzymają widza w napięciu.

5. Notting Hill

William Thacker jest właścicielem słabo prosperującej księgarni  podróżniczej w londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Mężczyzna wiedzie spokojne i monotonne życie. Wszystko się zmienia, kiedy do księgarni wchodzi Anna Scott, aktorka światowej sławy (której rolę odgrywa oczywiście Julia Roberts). Will sprzedaje jej książki, a po chwili oblewa ją sokiem, gdy przypadkowo wpadają na siebie na ulicy. I tak nawiązuje się ich znajomość. 

Film jest niezwykle przyjemną i lekką propozycją na letni wieczór. Opowiada w prosty sposób historię dwójki ludzi, pochodzących z dwóch zupełnie różnych światów. 

6. Sypiając z wrogiem

Film jest amerykańskim dramatem psychologicznym. Julia Roberts wciela się rolę Laury, która od trzech lat jest szczęśliwą małżonką Martina. Na pozór wydają się doskonałym małżeństwem. Luksusowa willa nad oceanem, ciągłe prezenty i niespodzianki powinny czynić z Laury najszczęśliwszą kobietę na świecie.

W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej… Kobieta jest ofiarą przemocy domowej i jedyne czego chce to odejść od sadystycznego męża. Przygotowała nawet plan swojej ucieczki, który po niedługim czasie wciela w życie. 

Warto jest jednak zatrzymać się i obejrzeć tę produkcję filmową. Gwarantujemy, że skłoni was do głębszych przemyśleń i wniosków na temat życia i miłości. 

7. Mój chłopak się żeni

Film opowiada historię dwójki przyjaciół, którzy zawarli między sobą umowę. Jeśli do 28 roku życia będą singlami, wówczas wezmą ślub!

Pewnego dnia June dowiaduje się, że jej przyjaciel Michael zakochał się i bierze ślub. Dopiero wtedy kobieta uświadamia sobie, że jest w nim zakochana!

Rozpoczyna desperacją walkę o faceta swojego życia, a gdy już nic nie skutkuje ciąga w to jego narzeczoną. Koniecznie sprawdź tą produkcję i dowiedz się, jak wiele kobiety są w stanie zrobić dla prawdziwej miłości!

8. Mamuśka

To niezwykle wzruszający film z gwiazdorską obsadą. Jackie postanawia rozwieźć się ze swoim mężem Luckiem, który w międzyczasie znalazł sobie nową partnerkę. Isabel jest fotografką, dla której zdobywanie kolejnych szczytów kariery było głównym celem w życiu. Wszystko ulega zmianie, kiedy zaczyna opiekować się dziećmi Jackie i Lucka. Między dwiema kobietami stale dochodzi do kłótni, ponieważ każda z nich ma inne podejście do wychowywania dzieci.

Punktem kulminacyjnym w filmie jest moment, gdy Jackie dowiaduje się, że jest poważnie chora, a obydwie kobiety potrzebują się wzajemnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Filmy z Julią Roberts
Kadr z filmu „Mój chłopak się żeni”

W filmie tym Julia Roberts musi konkurować z niemalże idealną Kimmy o względy ukochanego!

Filmy z Julią Roberts
Kadr filmu „Sypiając z wrogiem”

W filmie Julia Roberts była ofiarą przemocy domowej. 

Filmy z Julią Roberts
Kadr z filmu „Jedz, módl się, kochaj”

Filmy z Julią Roberts stają się klasyką kinematografii! W tej produkcji kobieta zachwyca  wyglądem!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filmy z Cameron Diaz. 6 najlepszych filmów ze znaną gwiazdą Hollywood
  2. Filmy na Netflixie, które mogliście pominąć, a są warte obejrzenia
  3. Filmy o kobietach sukcesu, odważnych i z klasą. 20 inspirujących
  4. Najlepsze kobiece filmy. 20 filmów które musi znać każda kobieta
  5. Filmy o szpiegach i tajnych agentach. Najlepsze filmy szpiegowskie TOP 12!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułSłynna polska pogodynka zmarła w zapomnieniu. Nie powiedziała nikomu o swojej chorobie
Następny artykułOjciec na medal. Polski koszykarz ma na głowie komornika, nie płaci alimentów na dzieci
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.