Filmy z Meryl Streep to klasyka światowej kinematografii. Niezwykle utalentowana, piękna i charyzmatyczna aktorka ma na swoim koncie mnóstwo filmowych kreacji, wobec których trudno przejść obojętnie. Nie bez powodu krytycy nazywają ją kobietą-kameleonem. W jakich filmach grała legenda kina? Poniżej znajdziecie nasz subiektywny ranking 15 najlepszych produkcji z gwiazdą Hollywood!

Aktorka rozpoczęła swoją przygodę z kinem jeszcze w latach 70. Sukces artystyczny i komercyjny Streep przyszedł dość szybko, a najwięksi reżyserzy chcieli z nią współpracować. Chociaż na scenie obecna jest od wielu lat, do dziś nie zwolniła tempa, a miłośnicy świata filmu czekają z zapartym tchem na kolejne produkcje z jej udziałem. 

Gdzie grała Meryl Streep?

Naprawdę trudno zliczyć, w ilu produkcjach zagrała Meryl Streep. Każda produkcja z jej udziałem wnosi świeżość do światowej kinematografii. W każdym z filmów, w którym wystąpiła, zaprezentowała cały wachlarz emocji. Jej wybitne kreacje aktorskie doceniają zarówno krytycy filmowi, jak i widzowie na całym świecie. Chociaż Meryl z pewnością nie jest typową pięknością, to gdy tylko pojawia się przed kamerą, skupia na sobie całą uwagę i trudno oderwać od niej wzrok. 

Oscarowe filmy z Meryl Streep

Meryl Streep była nominowana do Amerykańskiej Nagrody Filmowej rekordową ilość razy otrzymała największą w historii ilośc nominacji— aż 16,  z czego trzy razy zdobyła statuetkę. Otrzymała Oscara za główną rolę w filmie Sprawa Kramerów w 1980 roku, następnie za film Wybór Zofii, a w 2012 roku w jej ręce trafiła statuetkę za kreację Margaret Thatcher w filmie Żelazna Dama

Najlepsze filmy z Meryl Streep

1. Wybór Zofii

Niezwykle przejmująca historia Polki, ocalałej z Holocaustu, która po stracie dziecko i traumatycznych przeżyciach wojennych próbuje ułożyć sobie życie na nowo.

2. Sprawa Kramerów

Ekranizacja powieści Avery’ego Cormana o rozpadzie małżeństwa, zakończonego rozwodem. Meryl Streep i Dustin Hoffman wykreowali perfekcyjny portret małżeństwa w kryzysie, który na długo pozostaje w pamięci. Samotny ojciec próbuje połączyć obowiązki domowe z zawodowymi, a wypalona matka porzuca rodzinę i pragnie wreszcie zawalczyć o siebie. Jak w tej wojnie domowej odnajdzie się ich syn?

3. Co się wydarzyło w Madison Country 

To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, jakie powstały.  Historia gospodyni domowej, przykładnej matki i żony, która podczas nieobecności męża i dzieci wdaje się w romans z przyjezdnym fotografem, wywołuje wielkie emocje. Francesca, w którą wciela się Meryl Streep zostaje postawiona przed wyborem tragicznym – czy dać się ponieść chwilowym emocjom i uciec z ukochanym, czy zrezygnować z siebie i swoich pragnień, oddając się w całości roli żony i matki

4. Pożegnanie z Afryką

Duńska pisarka Karen wybiera małżeństwo z rozsądku. Wraz z mężem wyjeżdża do Kenii i zakłada tam plantację kawy. Niedługo potem zakochuje się nie tylko w pięknych krajobrazach i lokalnej społeczności, lecz także w tajemniczym mężczyźnie. 

5. Boska Florence

Historia najgorszej śpiewaczki świata, która mimo braku umiejętności wokalnych organizowała koncerty i wydawała płyty. Wszystko dzięki odziedziczonej fortunie, a także pomocy swego narzeczonego (a później męża), który do zaproszeń dołączał łapówki, które miały zapewnić Florence owacje na stojąco, sławę i chwałę,  

6. Żelazna Dama

W tym filmie Meryl udowadnia, że jest prawdziwą ikoną Hollywood. Obserwujemy dojście do władzy i rządy Margaret Thatcher, trzykrotnej premier Wielkiej Brytanii. 

7. Czwarta władza

Katerine Graham jest jednym z wydawców amerykańskiego dziennika The Washington Post. Kobieta wchodzi w posiadanie tajnych dokumentów, które rząd ukrywał przed opinią publiczną przez długie lata. Katherine musi zadecydować, czy dokumenty mają ujrzeć światło dzienne, a od jej decyzji zależy przyszłość Ameryki. 

8. Diabeł ubiera się u Prady

Meryl Streep wciela się w rolę despotycznej i bezlitosnej, a przy tym szalenie charyzmatycznej redaktorki naczelnej jednego z najważniejszych modowych magazynów.

9. Sierpień w hrabstwie Osage

Wielowątkowa opowieść o rodzinie, z którą nie wychodzi się dobrze nawet na zdjęciu. Tajemnicze zniknięcie ojca staje się dla córek pretekstem do odwiedzenia chorej na raka matki i rozwiązanie niewyjaśnionych konfliktów sprzed lat. 

10. Godziny

Niezwykła historia trzech kobiet, z których jedna żyje w czasach współczesnych w Nowym Jorku, druga, typowa gospodyni domowa, żona i matka z lat czterdziestych, a trzecia to prawdziwa postać — Virginia Woolf. Losy trzech pań splatają się w niezwykły sposób. 

11. Ze śmiercią jej do twarzy

Czarna komedia, przedstawiająca losy dwóch podstarzałych aktorek, które odnajdują sposób na wieczną młodość. Mnóstwo żartów, anegdot i groteski, a przy tym rewelacyjna Meryl, od której trudno oderwać wzrok. 

12. Wątpliwość

Meryl Streep wciela się w rolę siostry Alojzyny — dyrektorki szkoły w Bronxie, która oskarża księża Flynna o molestowanie jednego z uczniów. Akcja filmu opiera się na stawianiu zarzutów przez siostrę i obronę przez księdza. Kto z nich mówi prawdę? 

13. Dom dusz

Ekranizacja chilijskiej powieści Isabel Allende to wielowątkowa historia o sile namiętności, konfliktach klasowych i rodzinnych, a wszystko na tle niezwykłych krajobrazów, o których trudno zapomnieć. 

14. Pocztówki znad krawędzi

Historia Suzanne Vale, pięknej aktorki zmagającej się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, której w walce z problemem ma pomóc matka — gwiazda musicali lat 50. i 60. Czy kobietom uda się nawiązać nić porozumienia?

15. Chwasty

Chwasty to bez wątpienia filmowy majstersztyk. Przejmujący dramat dwójki naznaczonych przez los ludzi, którzy snują się po biednych dzielnicach bez celu i nieustannie żyją przeszłością.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

filmy z Meryl Streep
kadr z filmu Pożegnanie z Afryką

Filmy z Meryl Streep w roli głównej od lat wzbudzają olbrzymie zainteresowanie.

filmy z meryl streep
plakat filmu godziny

Meryl Streep uznawana jest za ikonę kina.

filmy z Meryl Streep
kadr z filmu ”Co się wydarzyło w Madison County”

Świetnie sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i dramatycznych.

filmy z Meryl Streep
kadr z filmu ”Boska Florence”

Filmy z Meryl Streep komedie: bez wątpienia zalicza się do nich produkcja Boska Florence.

filmy z meryl streep
kadr z filmu ”Wybór Zofii”

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji obejrzeć filmu Wybór Zofii, powinniście nadrobić zaległości. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Adam Sandler i Jennifer Aniston pobili rekord Netflixa. Ich film zobaczono 30 mln razy w ciągu 3 dni
  2. Seriale i filmy o gejach. Najpiękniejsze i najbardziej intrygujące obrazy wszech czasów
  3. „Mój chłopak się żeni”. Kultowy film miał mieć inne zakończenie! Nie uwierzycie
  4. Filmy o kotach. Top 10 filmów, które powinien znać każdy miłośnik kotów
  5. Znana aktorka nie pozwala swojej córce oglądać bajek Disneya. Jej powód może zaskoczyć

 

Poprzedni artykułOjciec po aborcji: „W imię jakiego Boga mieliśmy rodzić kalekie dziecko?”
Następny artykułMąż Agaty Kuleszy przerywa milczenie. ”Są rzeczy, o których nie wiedziałem przed ślubem”