Flinstonowie był to serial opowiadający o losach dwóch rodzin jaskiniowców: Flinstonów oraz Rubble’ów. Amerykańska produkcja potrafiła rozbawić swoich widzów do łez! Pierwszy odcinek został wyemitowany 30 września 1960 roku! Wiedzieliście o tym? Niestety, dziś już nie ma tak wspaniałych kreskówek. Tęsknimy za nimi!

Flinstonowie pierwotnie w Polsce grani byli pod tytułem Między nami jaskiniowcami. Akcja animowanego serialu toczyła się w prehistorycznym mieście o nazwie Skalisko. Głównym bohaterem był przede wszystkim nerwowy Fred. Losy rodzin jaskiniowców były niezwykle zabawne!

Flinstonowie – najlepsza bajka z dawnych lat

Kto z nas nie uwielbia bajek? Chyba wszyscy kochają animowane seriale dedykowane dzieciom. Co więcej, nie tylko najmłodsi lubują się w kolorowych kadrach, ale również dorośli. Pamiętacie słynną bajkę Flinstonowie? Dawniej dzieciaki z zapartym tchem oglądały zabawne perypetie szalonej rodzinki.

Głównym bohaterem produkcji, jest oczywiście Fred Flinston, którego postać w pierwszej kolejności kojarzy nam się ze wspomnianą bajka. Kto był waszym ulubionym bohaterem?

Bajki dla dzieci, nie tylko dla dzieci?

Historia bajki Flinstonowie jest naprawdę bardzo ciekawa. Amerykańska produkcja powstała na podstawie sitcomu The Honeymooners, który jak czytamy na Wikipedii, jest pierwowzorem polskiego serialu Miodowe lata.

Akcja serialu toczy się z miejscowości o nazwie Skalisko. To właśnie tam żyje rodzina Flinstonów i Rubble’ów. Główny bohater Fred, na codzień pracuje w kamieniołomie. Ma żonę Wilmę, córkę Pebbles i pieska, który wyglądem bardziej przypomina małego dinozaura. Pocieszny zwierzak wabi sie Dino. Oglądaliście tę bajkę? A może wciąż czasem do niej wracacie? Trzeba przyznać, że amerykańska produkcja skradła serca najmłodszych z całego świata.

Flinstonowie
Fot. instagram.com/born_in_the_prl/

Rodzina Flinstone’ów potrafilła rozbawić każdego do łez.

Źródło: wikipedia.org

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.