Folia aluminiowa może służyć do wielu przydatnych rzeczy. Jeden trik z folią na rozgrzanej patelni robi furorę. Pozwala on na tanie gotowanie na parze bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt. Wystarczy zrobić z folii trzy kulki, włożyć je na patelnię, postawić na nich talerz z np. rybą, a pod naczynie wlać wodę. Ta zacznie się gotować i wydzielać parę, na której przyrządzimy pyszny obiad.

Chciałabyś zacząć zdrowo jeść, ale nie masz pomysłu, od czego zacząć? Z pomocą przyjdzie ci folia aluminiowa, za pomocą której wykonasz jeden szybki i prosty kuchenny trik.

Folia aluminiowa pozwoli na wykonanie kuchennego triku

Folia aluminiowa posiada dwie strony, a każda z nich spełnia inną funkcję. Niektórzy nawet nie wiedzą, że źle je wykorzystują.

Teraz folia może nam posłużyć przy jednym kuchennym triku. Będzie on szczególnie przydatny dla kobiet, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywaniem.

Jak najlepiej zastąpić smażenie, które może powodować, że potrawy stają się bardziej tłuste i kaloryczne? Oczywiście gotowaniem na parze. Jednak często specjalistyczny sprzęt do takiego przyrządzania jedzenia kosztuje krocie.

Na szczęście istnieje prosty trik, który pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wystarczy kupić folię aluminiową, która kosztuje zdecydowanie mniej.

Wystarczy porwać folię na trzy kawałki i uformować z nich kulki. Następnie ułożyć je na rozgrzanej patelni. Wydaje się infantylne? To jeszcze nie koniec!

Przygotujmy swoje danie, np. kurczaka czy rybę na talerzu, a talerz następnie umieśćmy na wcześniej zrobionych kulkach. Do patelni dolejmy wodę, a całość przykryjmy pokrywką.

Teraz wystarczy już tylko poczekać, aż woda zacznie wrzeć. Kiedy się już zagotuje i zacznie wytwarzać się para, musimy odliczać minuty do przygotowania posiłku. W przypadku ryby wystarczy od 5 do 7 minut.

  1. Mężczyzna biegł przez las i nagle usłyszał porażające odgłosy. Zamarł, kiedy zobaczył co znajduje się w zaroślach
  2. Nowy zakaz obowiązuje od dziś. Maseczki są obowiązkowe w nowych miejscach, nikt nie miał pojęcia
  3. Niemowlak wylądował w szpitalu, kiedy lekarz otworzył jego buzię, zamarł. Natychmiast wezwano policję, rodziców aresztowano

Folia aluminiowa na rozgrzanej patelni robi furorę wśród internautów

Na poniższym filmiku, który znalazł się na kanale FOOD & WINE, możemy zobaczyć krótkie nagranie instruktażowe. Mężczyzna dokładnie pokazuje, jak mniej więcej ma wyglądać cały proces.

Nagranie zostało odtworzone już blisko 900 tys. razy. Internauci są zachwyceni tanim sposobem, dzięki któremu mogą smacznie i zdrowo przygotowywać swoje posiłki.

— Właśnie ugotowaliśmy pół tuzina bułeczek bao i okazały się idealne! Dziękuję bardzo. Zamiast zwitków folii użyliśmy kubków, co jest propozycją dla osób, które nie chcą używać aluminium.

— Jesteś genialny! Całkowicie wybawiłeś mnie z trudnej sytuacji. Dziękuję za świetną wskazówkę.

— Dzięki, ugotowałam moje pierogi! To było szybkie i skuteczne — piszą.

Koniecznie musicie same wypróbować tej metody u siebie w domu. To idealna okazja, aby zacząć lepiej się odżywiać.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Tutaj dokładnie możemy zobaczyć, jak ugotować coś na parze, kiedy nie mamy do tego odpowiedniego sprzętu.

Folia aluminiowa
fot. youtube.com/FOOD & WINE

Trzeba ułożyć trzy zwinięte kulki z folii aluminiowej na patelni.

Folia aluminiowa
fot. youtube.com/FOOD & WINE

Następnie ułożyć na nich talerz z jedzeniem, a na patelnię wlać wodę.

Folia aluminiowa
fot. youtube.com/FOOD & WINE

Wszystko przykrywamy i czekamy, aż się ugotuje. Smacznego!

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja wkroczyła do akcji, szarpaniny podczas Strajku Kobiet. Kordony wyłapują przypadkowych demonstrantów
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Staruszek poprosił pielęgniarkę, żeby posprzątała jego lodówkę. Zajrzała do środka i nagle wybiegła z mieszkania, nie mogła znieść widoku
  4. Pamiętacie Norberta z „M jak miłość”? Mariusz Sabiniewicz nie żyje od kilku lat, jego ostatnie chwile były wstrząsające
  5. Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu
  6. Kot rzucił się w stronę płaczącego dziecka. Sekundę później dzieje się niemożliwe, rodziców zamurowało
  7. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)

Źródła: webnius.com, youtube.com

 

Poprzedni artykułNie żyje 5-latek. Zjadł kawałek liścia rośliny doniczkowej, prawie każdy ma ją w domu. Teraz jego tata ostrzega wszystkich rodziców
Następny artykułDoda przyznała się, że współżyła z kobietą. „Było bardzo fajnie”, zdradziła wszystkie szczegóły
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl