Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Franciszek Pieczka w szczerym wywiadzie opowiedział, jak czuje się po szczepieniu
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 08.04.2021 09:58

Franciszek Pieczka w szczerym wywiadzie opowiedział, jak czuje się po szczepieniu

Franciszek Pieczka
kadr z programu Uwaga! TVN/ youtube.com /Kulisy Sławy Franciszka Pieczki

Franciszek Pieczka, kultowy polski aktor, uwielbiany przez miliony widzów, niedawno wreszcie został zaszczepiony. W wywiadzie opowiedział, jak czuje się po szczepieniu.

Franciszek Pieczka ma już 93 lata. Pierwszą dawkę szczepionki przyjął 10 marca. Mimo tak poważnego wieku nie mógł otrzymać wcześniejszego terminu.

Jak czuje się Franciszek Pieczka?

Franciszek jako aktor zasłynął przede wszystkim z produkcji takich, jak: Ziemia obiecana, Potop, Quo vadis, Konopielka czy Czterej pancerni i pies. W rozmowie z Faktem wyznał, że pierwotny termin szczepienia miał jeszcze przed 10 marca. Cieszył się, że w końcu i on jest zaszczepiony.

Miałem być szczepiony 8 marca, ale w ostatniej chwili przełożyli mi to na 10 marca. Dobrze, że się udało, bo niektórzy koledzy są już zaszczepieni – powiedział w wywiadzie.

Pan Franciszek zapewnił, że czuje się dobrze po szczepieniu. Nie wystąpiły u niego żadne uciążliwe skutki uboczne. Artysta wyraził nadzieję, że tak już pozostanie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wszystko dobrze po tym szczepieniu. Mam nadzieję, że tak będzie, bo człowiek strzela, a pan Bóg kule nosi – stwierdził Pieczka.

Nadzieja w szczepionce

Na ostatniej konferencji szef Ministerstwa Zdrowia, Adam Niedzielski, podkreślał, jak ważne jest przyspieszenie szczepień. Zwrócił się w sposób szczególny do samorządów, by współpracowały z rządem:

Mam nadzieję, że tu ta odpowiedź samorządów będzie tak duża, że ten program szczepień w najbliższych dwóch miesiącach, jego efekt, stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii.

Minister na konferencji nie przekazał jednak optymistycznych informacji. Według statystyk i danych z ministerstwa obłożenie w szpitalach jest wciąż bardzo duże. Niedzielski podkreślił, że sytuacja jest wciąż niebezpieczna.

Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce efekty szczepień będą coraz bardziej zauważalne. Póki co musimy pamiętać o przestrzeganiu wciąż obowiązujących restrykcji. Przypominamy, że zgodnie z decyzją MZ obostrzenia pierwotnie zaplanowane do 9 kwietnia, zostaną przedłużone do 18 kwietnia.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Film.wp.pl, Wikipedia