Frania to popularna niegdyś pralka wirnikowa, którą niemalże każdy Polak miał w domu. Maszyna największą popularnością cieszyła się w latach 80. XX w. Franie były do 2014 roku produkowane przez firmę Emalia Olkusz. Niewielu jednak wie, że to urządzenie nadal jest w sprzedaży i kupują je głównie właściciele jachtów czy domków letniskowych. Mieliście ją w swoim domu?

Frania, choć technologicznie mniej zaawansowana niż obecne pralki, miała szerokie grono zwolenników. Urządzenie bowiem potrafiło służyć domownikom przez długie lata. Do tej pory wielu fanów korzysta z nich, a na platformie YouTube publikuje tutoriale z gruntownych konserwacji, tak jak zrobił to np. profil ARQbyTontechUNITRA.

Frania
Fot. youtube.com/ ARQbyTontechUNITRA

Frania była niemalże w każdym polskim domu, u Was też?

Poprzedni artykułCo zobaczyłaś na obrazku jako pierwsze? Odpowiedź zdradzi twój największy lęk, o którym nawet boisz się pomyśleć
Następny artykułPrzełomowy moment w życiu Kingi Dudy. Wiadomo, czym teraz zajmie się córka prezydenta
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.