Fryzjer przeżył szok, gdy klient usiadł na fotelu: Omal nie zwymiotowałem. Na skórze głowy znajdowało się coś zielonego — cytuje portal popularne.pl. Horroru, który przeżył mężczyzna, można było z łatwością uniknąć. Jak dbać o włosy, by nie przyprawić fryzjera o zawał?

Wielu z nas nie przepada za dotykaniem cudzych włosów. Zwykle decydujemy się na to tylko w stosunku do najbliższych. Fryzjer, ze względu na swój zawód, każdego dnia musi mieć kontakt z wieloma obcymi osobami. Niestety, wiele z nich nie dba właściwie o higienę.

Fryzjer: szokujące wyznanie

To, co spotkało pewnego fryzjera, nigdy nie powinno się wydarzyć. Wyznanie, na które zdobył się anonimowo, sprawia, że może zrobić się słabo. Klient, który usiadł na jego fotelu, na zawsze zostanie w jego pamięci, a wraz z nim, ta obrzydliwa historia. 

– Kiedyś odwiedził mnie młody chłopak, który miał dredy. Chciał je ściąć. Gdy przystąpiłem do pracy, po rozsunięciu poszczególnych dredów omal nie zwymiotowałem. Na skórze jego głowy znajdowało się coś zielonego. Okazało się, że nie mył głowy od 3 lat. Naprawdę. To była gruba warstwa ropy — cytuje portal popularne.pl.

Klient nawet nie zauważył paskudnej infekcji, która rozwinęła się na jego głowie! Reakcje fryzjera nie powinna dziwić. Co zrobił? Stanowczo odmówił wykonania usługi i odesłał klienta do lekarza.

Jak dbać o skórę głowy?

O skórę głowy należy dbać regularnie, to podstawowa zasada. Nie można pozwolić sobie na brak higieny. Aby odpowiednio zająć się zarówno skórą, jak i włosami, należy się im dokładnie przyjrzeć i dobrać odpowiednią pielęgnację. Skóra sucha, tłusta, z łupieżem wymagają innych kosmetyków. Różnych specyfików wymagają też włosy proste i kręcone.

Aby jednak zacząć od podstawowej pielęgnacji, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości grzebień lub szczotkę i co najmniej dwa szampony. Jeden delikatny, na co dzień i jeden mocniejszy, którym oczyścimy skórę na przykład raz w tygodniu. Jeśli zależy nam na bujnej fryzurze, możemy kupić wcierki, które pobudzą wzrost włosów. Odpowiednie odżywki i oleje stosowane po myciu sprawią, że włosy będą wyglądały i pachniały lepiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fryzjer
fot. kyle smith, unsplash.com

Udając się do fryzjera, tak jak każdego innego dnia należy pamiętać o higienie.

fryzjer
fot. Adam Winger, unsplash.com

Fryzjerzy potrafią godzinami opowiadać o klientach, którzy nie dostosowali się do tej zasady.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejny sezon „Kuchennych Rewolucji”. Ile na show zarabia Magda Gessler?
  2. Znaki zodiaku i ich ulubione pozycje. Lew uwielbia akrobacje, a Rak stawia na klasykę
  3. Jak rozkochać mężczyznę do szaleństwa? Sposoby, by on stracił dla ciebie głowę
  4. Rodzice zostawili nastoletnie dzieci same na tydzień. Gdy po powrocie weszli do domu, odebrało im mowę
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!

Źródło: popularne.pl

Poprzedni artykułNie żyje aktor „Kogla mogla”. Odszedł nagle, miał 64 lata
Następny artykułHusky leżał w wannie i nie chciał z niej wyjść. Gdy właściciel poprosił go, by się podniósł, pies miał jedną odpowiedź
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.