Fryzjer po kilkunastu tygodniach przerwy to dla większości usługa pierwszej potrzeby. Otwarcie salonów fryzjerskich wiąże się jednak z nakazem przestrzegania odpowiednich zasad higieny i bezpieczeństwa. Konieczne jest m.in. zachowanie co najmniej 2 m odległości między stanowiskami pracy, umożliwienie płatności bezkontaktowej czy brak możliwości skorzystania z poczekalni. 

Premier 13 maja ogłosił wejście w trzeci etap odmrażania gospodarki. 18 maja zostaną otwarte m.in. zakłady fryzjerskie. Pracownicy i klienci muszą jednak zaznajomić się z wymaganymi wytycznymi.

Fryzjer – wytyczne Ministerstwa Rozwoju

Na wizytę do fryzjera powinniśmy się umówić z wyprzedzeniem, telefonicznie bądź przez Internet, i nie przychodzić wcześniej, ponieważ poczekalnie są wyłączone z użytku. Zarówno pracownicy, jak i klienci, muszą mieć maseczki oraz rękawiczki, a także możliwość jak najczęstszej dezynfekcji rąk. Płatność powinna być bezkontaktowa.

Między stanowiskami pracy należy zachować 2-metrową odległość bądź zainstalować odpowiednie zabezpieczenia, a po każdej usłudze konieczne są przewietrzenie zakładu oraz dezynfekcja wszelkich powierzchni dotykowych i używanych narzędzi.

  1. Rodzina Łukasza Szumowskiego. Ujawniono informacje o bracie ministra zdrowia
  2. 4000 złotych dla konkretnej grupy Polaków. Wpłynęła oficjalna propozycja
  3. Polski piosenkarz uwięziony za granicą. Od dwóch miesięcy nie może wrócić do ojczyzny

Fryzjer – zakaz używania telefonu

Co jednak zaskakujące, w wytycznych Ministerstwa Rozwoju pojawił się także punkt, który zakazuje klientom używania czy chociażby wyjmowania telefonu w trakcie trwania całej usługi.

Telefon to jedna z najczęściej dotykanych rzeczy, niestety często bez zachowania należytych zasad higieny, w związku z czym znajduje się na nim mnóstwo bakterii. W dobie koronawirusa szczególną uwagę kładzie się na dezynfekcję tego typu przedmiotów. Jak skutecznie wyczyścić telefon, aby przypadkiem go nie uszkodzić, opisaliśmy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

fryzjer
fot. unsplash.com/Luis Quintero

Od 18 maja w Polsce mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie.

fryzjer
fot. Adam Winger, unsplash.com

Dla wielu osób wizyta u fryzjera to po tygodniach ilozacji usługa pierwszej potrzeby.

Poprzedni artykułOd 25 maja nowe regulacje. Rzecznik rządu zapowiedział zmiany, które czekają wielu młodych Polaków
Następny artykułOjciec zajmował się niemowlakiem, nagrało się, co próbował zrobić. Mama nie mogła uwierzyć własnym oczom
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.