Z uwagi na coraz częstsze rozprzestrzenianie się nowych i bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa, w kilku krajach wprowadzono dodatkowe restrykcje. W Austrii fryzjer lub kosmetyczka może jedynie przyjąć klienta mającego negatywny wynik testu na koronawirusa. Jak ustalił polsatnews.pl środę rano minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić nowe podejście do obostrzeń w Polsce. Czy czeka nas to samo?

Według nieoficjalnych informacji rząd ma wprowadzić tzw. regionalizację obostrzeń, polegającą na wprowadzaniu bardziej rygorystycznych restrykcji w miejscach z największą ilością przypadków zakażeń koronawirusem. Czy zatem wizyta w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym stanie się w Polsce utrudniona?

Fryzjer i kosmetyczka tylko z negatywnym testem na koronawirusa

Rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa sprawiło, że wiele europejskich państw zdecydowało się na wprowadzenie bardziej rygorystycznych obostrzeń. Zaostrzono m.in. regulacje dotyczące zasłaniania nosa i ust. Takie zmiany zaszły m.in. w Austrii i na Bawarii, a od jutra w życie wejdą także w Czechach.

Nasi południowo-zachodni sąsiedzi zobowiązani są do noszenia w sklepach i pojazdach komunikacji zbiorowej maseczek typu FFP2, czyli wielokrotnego użytku, które w odróżnieniu od maseczek materiałowych lub chirurgicznych zdecydowanie lepiej przylegają do twarzy, a co za tym idzie, lepiej chronią przed COVID-19.

W związku z coraz większą ilością przypadków zakażenia nowymi wariantami koronawirusa rząd austriacki zdecydował, że skorzystanie z usług fryzjera lub kosmetyczki będzie możliwe jedynie dla osób, którym wyszedł negatywny test na obecność koronawirusa w organizmie.

Z kolei na Bawarii zakłady fryzjerskie w dalszym ciągu są zamknięte. Tamtejsi fryzjerzy będą mogli wznowić swoją pracę dopiero od 1 marca. Czy w Polsce czekają nas takie same zasady? 

Regionalizacja obostrzeń w Polsce?

Jak ustalił portal polsatnews.pl już jutro, tj. 24 lutego minister zdrowia Adam Niedzielski ma wygłosić przemówienie, w którym przedstawi nowe plany rządu w odniesieniu do wprowadzania obostrzeń. Mają one obejmować tylko te obszary Polski, w których odnotowano największą ilość przypadków zakażenia COVID-19.

W związku z tym w miejscach objętych większym rygorem restrykcyjnym w grę może wchodzić m.in. zamknięcie hoteli. Przypomnijmy, że we wtorek odnotowano 6310 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 w Polsce, jednak według prognoz rządu w ciągu najbliższych dwóch tygodni liczba ta może dojść nawet do 15 tys.

Wprowadzenie nowych restrykcji może objąć także salony fryzjerskie oraz kosmetyczne, jednak wszystko jasne powinno stać się już jutro. Wśród omawianych przez szefa resortu edukacji tematów ma być także zasłanianie ust i nosa. Jak podaje Polsat News niemal pewnym jest, że wprowadzony zostanie zakaz noszenia przyłbic oraz szalików zamiast masek ochronnych.

Obecnie salony fryzjerskie i kosmetyczne pozostają otwarte i skorzystać z nich może każdy z uwzględnieniem niezbędnego reżimu sanitarnego. Nowe rozporządzenie ws. obostrzeń związanych z pandemią pojawiło się dziś w nocy w Dzienniku Ustaw. Więcej o nowych restrykcjach możecie przeczytać >tutaj<.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: buisnessinsider.com.pl, polsatnews.pl

Poprzedni artykułModelka przeszła zespół wstrząsu toksycznego i straciła nogi. Opowiedziała, jak teraz wygląda jej życie
Następny artykułMałgorzata Rozenek przejdzie operację biustu. Gwiazda chce zmniejszyć rozmiar implantów
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl