Fryzjer i kosmetyczka mogą świadczyć usługi w czasie epidemii? Sanepid ogłosił absurdalne stanowisko w sprawie salonów piękności. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Jak salony kosmetyczne i zakłady fryzjerskie będą mogły funkcjonować w czasach epidemii?

Zdesperowani właściciele salonów piękności wystąpili do służb sanitarnych z pytaniem o to, jak mają prowadzić działalność w kontekście zaistniałej epidemii. Odpowiedź okazała się zaskakująca. Trzeba zachować konkretne środki ostrożności, a te wydają się pracownikom abstrakcyjne. Przecież to kpina – twierdzą.

Koronawirus: fryzjer i kosmetyczka

Salony piękności przeżywają w czasach pandemii koronawirusa prawdziwy dramat. Fryzjer czy kosmetyczka są to często jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zostały wpisane na listę firm zamkniętych z powodu epidemii. Gdy właściciele zrozumieli skalę zagrożenia, solidarnie zamknęli swoje punkty. Kolejne tygodnie zaczęły jednak zbliżać ich do bankructwa. 

Niektórzy właściciele nie mają nawet co liczyć na żadne ulgi w opłatach czynszu, a ten potrafi wynieść ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie. Inni próbują sił w prowadzeniu szkoleń za pośrednictwem Internetu, ale, jak mówią, raczej nie da się z tego wyżyć.

Część pracowników wysłałam na urlop. Jeśli zostaną odroczone moje płatności na trzy miesiące, mój dług urośnie wtedy do 60 tysięcy złotych. Z czego wszystko spłacę? – żali się w rozmowie z Faktem Iwona Bielska, kosmetyczka z Katowic.

  1. Studentka miała problemy z pieniędzmi i prosiła o pomoc mamę. Nie wiedziała, że słucha jej ktoś jeszcze
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

Fryzjer w czasach epidemii

Sanepid odpowiedział na dręczące właścicieli pytania odnośnie ich dalszej działalności i wytycznych. Okazało się, że mogą oni pracować, jeżeli zachowają szczególne środki ostrożności. Co to oznacza w praktyce? Fryzjer może mieć z tym problem.

 Sanepid zaleca, aby zachowywać metr dystansu pomiędzy pracownikiem a klientem, zebrać od niego dane osobowe oraz przeprowadzić wywiad na temat stanu zdrowia i ostatnich podróży zagranicznych.

Przecież to kpina. Sanepid umywa ręce. Zamknęliśmy zakłady, ale dłużej już się nie da. Rząd i nasze lokalne władze muszą nam pomóc – apeluje w rozmowie z Faktem Barbara Garolis, 29-letnia kosmetyczka z Gliwic.

Fryzjer i kosmetyczka to zawody, które polegają na bezpośrednim kontakcie z klientem. Jak więc można od tego uciec? Kosmetyczki są zgodne, że nie da się przeprowadzić zabiegu na twarz, jakim jest np. makijaż permanentny na odległość. Fryzjer z kolei będzie miał trudność, aby ostrzyc klienta, zachowując od niego metrowy dystans…

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fryzjer
Fot. Unsplash.com @kerendanielapt

Salony piękności zawieszają swoją działalność z powodu koronawirusa.

 
fryzjer
fot. Morgan Harris, unsplash.com

Fryzjerzy zastanawiają się, jak mają strzyc klientów z odległości metra, jak zalecił sanepid.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziecko nie zaśnie bez pomocy dwóch ogromnych husky. Nagranie zwala z nóg, internauci oglądają je na okrągło
  2. Pilne ostrzeżenie GIS. Każdy powinien się z nim zapoznać
  3. Wojciechowska z partnerem ukrywali to przed mediami. Właśnie przekazano radosną nowinę
  4. Przepowiednie z „Kalendarza 12 zwierząt”. Został utworzony 2 tys. lat temu, dziś się sprawdza
  5. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułWszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść
Następny artykułFatalne doniesienia mediów, koronawirus wrócił do Wuhan. Wszyscy myśleli, że to koniec, ale jest nowy chory
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.