Fryzjer ponownie zostanie zamknięty? W mediach społecznościowych jednej z partii politycznych pojawiło się pilne wyzwanie do obywateli. – Idź do fryzjera! Rząd PiS ma w planach ponowne zamknięcie branży beauty! – czytamy w opublikowanym przez konfederację komunikacie. 

Od soboty 24 października cała Polska stała się strefą czerwoną. W związku z epidemią koronawirusa oraz bardzo dynamiczną i poważną sytuacją w kraju tego samego dnia w życie a w życie weszły kolejne obostrzenia. Czy to jednak nie koniec decyzji rządzących? Jedna z partii politycznych zamieściła w swoim mediach społecznościowy komunikat. Czy fryzjer i branża beauty zostaną zamknięte?

Koronawirus w Polsce: Obostrzenia i zamknięcie salonów fryzjerskich

W sobotę 24 października w życie weszły kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Do 8 listopada na naukę zdalną zostali skierowani uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego. 

Zmiany dotknęły również lokali gastronomicznych, które od tej pory dania mogą serwować jednie na wynos lub dowóz. Zadecydowano o zawieszeniu działalności sanatoriów, zamrożeniu branży fitness. Wprowadzono zakaz poruszania się bez opiekuna, w danych godzinach i daniach, dzieci do 16 roku życia, a także zaapelowano do seniorów o niewychodzenie z domów bez takiej konieczności.

Jak pamiętamy z początków epidemii koronawirusa w Polsce, rząd zadecydował również o zamknięciu salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Czy scenariusz zostanie powtórzony i tym razem? W tej sprawie pojawił się komunikat jednej z partii politycznych.

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. Z ostatniej chwili: Wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Dudą. Przerwano milczenie ws. protestów
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Czy fryzjer zostanie zamknięty?

Konfederacja opublikowała na Twitterze komunikat, z którego według nieoficjalnych informacji wynika, że rząd już wcześniej planował zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. 

Rządzący już w zeszły piątek mieli ogłosić zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale w ostatniej chwili się z tego wycofali, ale docierają do nas wyraźne informacje, że to było tylko chwilowe wstrzymanie wyroku! – przekazała partia.

Czy fryzjer zostanie zamknięty a branża beauty ponownie zamrożona? Niewykluczone, że oficjalnie postanowienia rządu w tej sprawie zostaną przedstawione już w najbliższych dniach.

Jak donosił Dziennik Gazeta Prawna, niewykluczone, że w piątek zostaną podjęte decyzje o kolejnych obostrzeniach. Wszystko ma zależeć od tego, co pokażą nam najbliższe dni.

Niestety, 27 października Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne, zatrważające informacje, a w Polsce został przekroczony rekord zachorowań. We wtorek przekazano o 16 300 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusem. 26 października ilość ta wynosiła 10 241 przypadków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już od wczoraj znaczna zmiana w podatkach. Zachowasz w portfelu znacznie więcej pieniędzy
  2. Papież Franciszek zadecydował. Wiadomo, jak będzie wyglądać Wszystkich Świętych, ogromne zdziwienie dla podróżujących
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Bojówki uzbrojonych mężczyzn zaatakowały Strajk Kobiet, w tym dziennikarki. Są ranni
  7. Klasyk w wydaniu, które was zaskoczy. Surówka z kapusty w połączeniu z jednym składnikiem daje spektakularny efekt

źródło: radiozet.pl, Twitter

 

Poprzedni artykułCzy w polskim rządzie powinno być więcej kobiet? Powinna działać zasada 50/50?
Następny artykułRząd pracuje nad nowymi restrykcjami. To już pewne, zostaną wprowadzone na Boże Narodzenie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.