Fryzjer niebawem ponownie będzie mógł przyjmować swoich klientów. Rzecznik rządu Piotr Müller, w programie Polsat News Wydarzenia i Opinie, powiedział kiedy nastąpi wdrożenie kolejnego etapu odmrożenia gospodarki i otwarcie salonów fryzjerskich. Ze słów mężczyzny wynika, że możemy spodziewać się tego zaskakująco szybko. 
 
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wejściu w życie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń, tymczasem rzecznik rządu na antenie telewizji Polsat postanowił wybiec w dalszą przyszłość. Wiemy już, kiedy najpewniej będziemy mogli udać się do fryzjera. 
 
 
 
Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich?
 
Otwarcie salonów fryzjerskich już niebawem. Rzecznik rządu, zapytany przez dziennikarza Polsat News o akcję Chcę Do Salonu, w której fryzjerzy, kosmetyczki i ich klienci apelują, by przywrócić życie usług, nie pozostawił żadnych wątpliwości. Piotr Müller zdradził, kiedy ponownie zasadzimy na fotelu naszego ulubionego fryzjera. 
 
 
Zdaniem Piotra a istnieje duże prawdopodobieństwo, że do fryzjera wybierzemy się już w maju.
 
– W następnym etapie na pewno znajdą się również zakłady fryzjerskie. Myślę, że połowa maja jest terminem, który jest realny. Liczymy na to, że jeżeli liczba zachorowań nie zwiększy się i wszyscy będziemy się stosować do tych standardów, które obowiązują, takich jak noszenie maseczek w miejscach publicznych, to faktycznie będzie to możliwe – powiedział rzecznik rządu.
 
Rząd o odmrażaniu gospodarki
 
Choć rzecznik rządu przyznał, że fryzjerzy będą tematem następnego etapu odmrażania gospodarki, podkreślił również na czym, tak naprawdę powinniśmy się skupić.

Tutaj trzeba spojrzeć na ten problem szerzej. Żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się jakiekolwiek choroby, np. koronawirusa, należy ograniczać kontakty społeczne. Otwieranie każdego kolejnego sektora gospodarki to jest zwiększanie tej liczby. Musimy robić to na tyle rozsądnie, w sposób rozłożony w czasie, by weryfikować, czy służba zdrowia nadal jest w stanie pomagać wszystkim osobom, które są chore – mówił Piotr Müller.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fryzjer
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki
 

Poprzedni artykułTrwa akcja poszukiwawcza 3,5-letniego Kacperka. Prokuratura wydała oświadczenie, nie ma dobrych informacji
Następny artykułMZ właśnie poinformowało o wskaźniku reprodukcji wirusa w Polsce. W dobrej wiadomości jest jedna zła
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.