Fryzjer i kosmetyczka to miejsca, do których nie będziemy się mogli udać? Dziennik Gazeta Prawna informuje o swoich najnowszych ustaleniach. Czyżby czekała nas podobna sytuacja co na wiosnę i obostrzenia będą rozszerzone? Ciężko jest ukryć, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce robi się coraz bardziej poważna. Bardzo prawdopodobne, że już od tej soboty nowe restrykcje wejdą w życie — twierdzi dziennik. 

Zamknięty fryzjer i kosmetyczka — według DGP to bardzo prawdopodobny scenariusz, który może się wydarzyć już w najbliższą sobotę. W czwartek premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o ewentualnych nowych obostrzeniach. Fryzjerzy mają obawy, że będą następni. Czy branża beauty wytrzyma kolejne zamknięcie? W przeciwieństwie do gastronomii nie mogą świadczyć żadnych usług.

Kiedy zamknięcie salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych?

Zamknięcie salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych najprawdopodobniej wydarzy się już w tę sobotę? Tak twierdzi Krzysztof Wituń z sieci Body Evolution, który jest cytowany przez DGP. Gazeta zauważa, że wielu właścicieli podobnych usług są przekonani, że dojdzie do ich tymczasowego zamknięcia.

— Wiele punktów rozesłało do klientów zawiadomienia, by zapisywali się na najbliższe terminy, bo już za tydzień placówka może być zamknięta — czytamy.

— Bardzo tego nie chcemy, ale niestety spodziewamy się, że znowu możemy zostać zamknięci. To o tyle zła wiadomość, że lockdown nastąpiłby tuż przed sezonem żniw, czyli świętami Bożego Narodzenia — komentuje dla DGP pracownik salonu kosmetycznego w Józefosławiu.

Dodaje, że ogólna sytuacja w branży nie jest dobra, ponieważ ostatnie dni przynosiły coraz mniej klientów. Uważa, że to wcale nie ze strachu przed zarażeniem, tylko z powodu zwiększenia się liczby osób, przebywających na kwarantannach.

— Mamy mnóstwo telefonów dotyczących nie rezygnacji, a przesunięcia wizyty w czasie — dodaje w rozmowie dla DGP.

  1. Ogromna zmiana na 1 listopada. Pilne stanowisko kościoła na Wszystkich Świętych
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. 4 osoby zginęły na miejscu, 2 kolejne walczą o zdrowie i życie
  3. Nie żyje ceniony polski artysta. Zmarł w środę, miał koronawirusa

Nie tylko fryzjer, lecz także centra handlowe

Okazuje się, że spadek liczby klientów można zaobserwować nie tylko w branży beauty, czyli u fryzjerów i kosmetyczek. W tym roku dosięgnęło to również sektory rozrywki czy gastronomii.

W czwartkowym wydaniu DGP można przeczytać, że strach przed zakażeniem ma wyraźne odbicie w spadku społecznej mobilności. Mniejsza liczba klientów nie przekłada się tylko na rzadsze wizyty u fryzjera, lecz także na rzadsze wizyty w np. galeriach handlowych w ogóle.

— Według opublikowanych wczoraj danych Polskiej Rady Centrów Handlowych liczba wizyt w centrach handlowych w poprzednim tygodniu była o niemal jedną trzecią mniejsza niż rok wcześniej — pisze DGP.

Podobne dane wynikają z raportów Google. Ruch w takich miejscach jak restauracje, kawiarnie, kina czy biblioteki był o 21 proc. mniejszy niż przed wybuchem pandemii.

Czy na najbliższy czas macie zaplanowane wizyty u fryzjera lub kosmetyczki? Bardzo prawdopodobne, że będziecie musieli je przełożyć. Dzisiaj rząd ma oficjalnie ogłosić nowe obostrzenia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

fryzjer
Fot. unsplash.com/
Guilherme Petri

Fryzjerów i kosmetyczki czekają zamknięcia z powodu epidemii?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeni
  7. Ania zdradziła bardzo stary, powalający przepis na gołąbki. Farsz mięsny do kapusty robi inaczej niż wszyscy

Źródło: rmf24.pl, biznes.gazetaprawna.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl