Fryzjerzy i kosmetyczki zostaną zamknięci? Jak na razie rząd nie wprowadził obostrzeń, które tymczasowo wstrzymywałyby funkcjonowanie tego typu salonów, ale niektórzy jego właściciele cały czas martwią się o ewentualny drugi lockdown. Jak donosi Money.pl, zamknięcie salonów kosztowało ich na wiosnę miliardy złotych, jesienna pandemia może oznaczać już bankructwo.

Fryzjerzy oraz właściciele salonów kosmetycznych z obawą patrzą w przyszłość. Otwarcie przyznają, że kolejny lockdown oznaczałby plajtę dla wielu z nich. Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte?

Fryzjerzy: salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte?

Salony fryzjerskie i kosmetyczne jak na razie nie zostaną zamknięte. W ostatnich restrykcjach rząd zdecydował się o zamknięciu m.in. instytucji kultury (kina, teatry), ale obostrzenia ominęły branżę beauty.

Teraz jej przedsiębiorcy obawiają się, że mogą być następni. Straty z powodu wiosennego lockdownu wyliczają na ponad 7 mld złotych — jak informuje portal Money. Przekonują, że kolejne całkowite zamknięcie będzie oznaczało bankructwa dla wielu z nich.

Według Super Expressu ponowne zamknięcie może dla nich oznaczać utratę ponad 127 mln złotych przychodu każdego dnia. To ogromne kwoty, które mogą nie trafić do kieszeni przedsiębiorców z branży urodowej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Sebastian Maśka z firmy Versum na łamach Super Expressu podkreśla, że obecnie salony urody pracują w ściśle narzuconym reżimie sanitarnym.

— Fryzjerzy i kosmetyczki pracują według ścisłego reżimu sanitarnego, wyznaczonego przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny. Wytyczne działały przez blisko pół roku. Rząd nie może teraz wycofać się z tych obostrzeń i uznać ich za niewystarczające. Dla setek tysięcy ludzi będzie to oznaczać utratę pracy i bankructwo — powiedział.

  1. Ujawniono, ile zarabia Sławomir Świerzyński. Nie tylko na śpiewaniu dorobił się królewskich włości i jachtu
  2. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę
  3. Bracia Golec wydali pilne oświadczenie. Chodzi o ich dzieci i żony, nie jest dobrze

Fryzjerzy i kosmetyczki są potrzebni Polkom i Polakom

Sebastian Maśka dodawał również, że wbrew temu co twierdzi minister zdrowia, wizyta u fryzjera czy kosmetyczki to jedna z pierwszych potrzeb dla blisko 60 proc. Polek i Polaków.

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Badawczy Panel Ariadna na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków wynika, że same Polki oraz Polacy krytycznie odnoszą się do ewentualnego ponownego zamknięcia salonów.

Tylko co piąty ankietowany je popiera. Jednocześnie 66 proc. z nas potwierdza, że salony stosują się do zasad sanitarnych, wyznaczonych przez władze.

Według danych z Ministerstwa Zdrowia wynika, że dobowa liczba zakażeń się unormowała i nieco wypłaszczyła. Rządzący podkreślają, że sytuacja epidemiologiczna w kraju stała się nieco stabilniejsza. Jednak jednocześnie opinia publiczna spekuluje, że zmniejszona liczba zakażeń wynika z mniejszej ilości wykonywanych testów na COVID-19.

Jednym z gorszych momentów okazał się początek listopada. Wtedy liczba zakażeń w niektórych dniach wyniosła ponad 27 tys. nowych przypadków. Fryzjerzy oraz kosmetyczki wysyłali wiadomości do klientów, aby zapisywać się jak najszybciej na wizyty, ponieważ już wkrótce salon może zostać zamknięty — jak donosi Radio Zet.

— Ze względu na rozprzestrzenianie się wirusa i zamykaniu gospodarki prawdopodobnie salon będzie otwarty do końca tygodnia. Zapraszamy do zapisywania się na ten tydzień. Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia wkrótce — można było przeczytać w jednym z komunikatów mejlowych wysyłanych do klientów branży beauty.

Obawiacie się, że ewentualne nowe restrykcje obejmą również salony urody?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

fryzjerzy
fot. unsplash.com/btwien

Właściciele salonów urody liczą starty z powodu wiosennego zamknięcia gospodarki. I obawiają się następnego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: policja kordonem otoczyła sąd. Ludzie gromadzą się na środku ulicy
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kiedy zmiany w obostrzeniach? Czy rząd planuje zamknięcia?
  4. Zostało mniej niż 24 godziny, odwrotu nie będzie. ”Cały świat usłyszy krzyk protestujących polskich kobiet”, tłumy ruszą pod Sejm
  5. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  6. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  7. Adam Małysz został publicznie obrażany przez byłego trenera. Oskrażył go chciwość i oszustwo

Źródła: superbiz.se.pl, radiozet.pl, praca.money.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl