Damska fryzura na samuraja króluje już od kilku sezonów. Kobiety pokochały ją, za jej uniwersalność i łatwość w wykonaniu. Nie ważne, czy masz krótkie, czy długie włosy, na pewno będzie pasować. Praktycznie każda gwiazda pokazała się kiedyś w tego typu upięciu. Jak ją zrobić? Przygotowałyśmy dla ciebie proste tricki, dzięki którym zwiększysz objętość włosów i upniesz kok w każdym stylu. 

Fryzura na samuraja to nic innego jak wysoki kok na środku głowy, zrobiony jedynie z kosmyków ze środka głowy. Po bokach pozostają rozpuszczone włosy. Mimo że fryzura na samuraja, damska do końca nie jest (modę na ten rodzaj ułożenia włosów zapoczątkowali mężczyźni), to jej trend opanował Instagram i Printerest. Sprawdź jak w kilku krokach modnie wyglądać!

Fryzura na samuraja – damska wersja to prawdziwy hit!

To damskie upięcie króluje już od kilku sezonów. Kobiety pokochały fryzurę na samuraja przez jej prostotę i niezawodność. Sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Jest świetnym rozwiązaniem na niesfornie układającą się grzywkę, na brak czasu rano, czy na szybki, modny look. Jeżeli myślicie, że ten rodzaj fryzury już wyszedł z mody, wystarczy spojrzeć na instagram Khloe Kardashian. 

Jak zrobić fryzurę na samuraja? Krok po kroku 

1. Zacznij od rozczesania włosów. Możesz spryskać je suchym szamponem lub lakierem, żeby nadać im objętości. Jeżeli lubisz swoje potargane włosy i nie chcesz psuć pofalowanych końcówek za pomocą szczotki, rozczesz tylko górną cześć włosów. 

2. W zależności od tego, czy chcesz, aby włosy wyglądały na starannie ułożone, czy może przeważał ‚artystyczny nieład’, ten krok będzie kluczowy. W pierwszym przypadku zrób dwa przedziałki za pomocą końcówki od grzebienia, najważniejsze, aby były symetryczne. Zbierz włosy, które zostały pomiędzy przedziałkami i zrób kok na środku głowy. Jeżeli jednak lubisz lekki bałagan na głowie, zwyczajnie zbierz rękoma włosy nad uchem i również zrób kok na czubku głowy. W obu sytuacjach zostaw jeden kosmyk od kucyka, aby obwiązać nim widoczną gumkę do włosów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

3. Najłatwiejszym trickiem na zwiększenie objętości włosów będzie wcześniejsze natapirowanie kosmyków twojego kucyka, Jak już zrobisz tę czynność, zrób koka na środku włosów. Możesz powyciągać z niego pojedyncze kosmyki. Jak lubisz gładkie fryzury, możesz złapać wszystkie włosy od kucyka i wetrzeć w nie kropelkę jedwabiu, a następnie zebrać cały kucyk w jedną rękę i go ‚skręcić’.  

4. Kolejne czynności zależą już od twoich upodobań. Włosy, które zostały po bokach, możesz wyprostować, pokręcić lub ‚pognieść’ pianką do włosów. Prawdę mówiąc, samurajski kok jest na tyle uniwersalny, że praktycznie zawsze pasuje. Nawet jeżeli dopiero wstałaś z łóżka.

Jak wygląda fryzura na samuraja?

Fryzura na samuraja damska
Fot. instagram.com @khloekardashian  

Jeżeli lubisz starannie ułożoną fryzurę, możesz wyprostować włosy i wetrzeć w nie jedwab. 

Fryzura na samuraja damska
Fot. instagram.com @viva_a_viva 

Aby urozmaicić swojego samurajskiego koka, zwiąż go satynową frotą.

Fryzura na samuraja damska
Fot. instagram.com @khloekardashianc 

Khloe często zostawia zwykły ‚koński ogon’, obwiązując w koka jedynie gumkę do włosów.

Fryzura na samuraja damska
Fot. instagram.com @tycjana 

Samurajski kok świetnie sprawdzi się również na krótkich włosach.

Fryzura na samuraja damska
Fot. instagram.com @eniiablog 

Żeby twój samurajski kok wyglądał starannie, zrób dwa przedziałki za pomocą końcówki od grzebienia.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pseudohodowla. Co to takiego i dlaczego MUSIMY jej unikać
  2. Chłopak Kingi Dudy się jej oświadczył? Jest oficjalny komentarz
  3. Ile zarabia Edyta Górniak? Zarobki diwy są ogromne
  4. „Top model” wróci na ekrany! Widzów może jednak czekać niemiła niespodzianka

 

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.