Od kilku sezonów na szczycie mody brylują krótkie fryzury. Dzieje się tak, ponieważ są bardzo łatwe w utrzymaniu i wygodne. Kobiety niejednokrotnie obawiają się efektów skrócenia swoich kosmyków, więc decydują się na wariant pixie cut. Fryzura ta potrafi doskonale wymodelować twarz, pozostawiając sto procent kobiecości.

Wiele kobiet decyduje się na tę fryzurę po zobaczeniu efektów u jej właścicielek. Może i Ty się na nią skusisz?

Pixie cut – fryzura niewychodząca z mody

Zadaniem fryzury jest podkreślenie urody, zatem wiele kobiet wymaga od niej, by była równie łatwa w utrzymaniu i stylizacji. Nic dziwnego zatem, że coraz częściej można spotkać kobiety z fryzurą pixie cut. Inaczej mówi się na nie tzw. chłopięce cięcie.

Można natknąć się na jej kilka wariantów, od bardzo krótkiego po słynnego boba. Fryzura ta jest idealna dla kobiet, które chcą podkreślić swoje kości policzkowe oraz wysmuklić twarz. W tym wypadku bardzo ważna jest grzywka.

Co więcej, dzięki pixie cut możemy doskonale wyeksponować swoją szyję, a odpowiedni fryzjer zadba, że zdecydowanie zyska optycznie. Kobiety, które zdecydują się na wariant z dłuższym kosmykiem mogą spędzać nieco więcej czasu przed lustrem. Niewykluczone, że konieczne stanie się używanie żelu lub pasty do włosów.

Zobacz zdjęcia:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ruby Rose (@rubyrose)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ana Luiza Ulsig (@anaulsig)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Straż pożarna wydała komunikat dot. wypadku Tomasza Stockingera

Źródło: kobieta.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl