Fryzury do brązowych oczu. Chcesz wyeksponować swój piękny kolor oczu, ale nie jesteś pewna, jaki kolor włosów będzie najbardziej pasował do twoich oczu, nie martw się. Przygotowałyśmy mini-przewodnik dla kobiet o brązowych oczach, które myślą nad zmianą koloru włosów. 

Fryzury do brązowych oczu to nie tylko kolor włosów. Trzeba również zwrócić uwagę na nasz odcień cery. W jakim kolorze włosów osoby z brązowymi oczami wyglądają najlepiej? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Fryzury do brązowych oczu. Jaki kolor włosów jest najlepszy dla brązowych oczu?

Jakie fryzury do brązowych oczu będą wyglądać spektakularnie? Należy zwrócić uwagę na oprawę tęczówki, która w przypadku brązowych oczu może mieć kilka odcieni. Brązowe oczy o jasnej oprawie tęczówki najlepiej będą wyglądać w jasnych odcieniach brązu, ponieważ występują one naturalnie z tym kolorem oczu. Oprócz brązu osoby o jasno-brązowych oczach korzystnie będą wyglądać również w…blondzie.

W przypadku blondu należy jednak wybierać średnie lub ciemne blondy, ponieważ zupełnie jasne blondy mogą wyglądać nienaturalnie, zwłaszcza jeśli mamy ciemniejszą karnację. Jeśli nie możemy zdecydować się które kolory i fryzury do brązowych oczu będą najlepsze, możemy użyć tzw. brondów, a więc odcieni, które są połączenie blondu i brązu. Styliści zalecają używanie brondów osobom o jasnej karnacji.

Jeśli oprawa naszej tęczówki jest ciemna, idealne będą ciemne brązy. Pamiętajmy jednak, że kolor włosów nie powinien być identyczny jak kolor tęczówki, ale nieco jaśniejszy – dzięki temu kolor oczu będzie podkreślony, a nie zleje się z naszymi włosami. Te triki z powodzeniem wykorzystują gwiazdy i celebryci. Anne Hathaway, która ma brązowe oczy i jasną karnację nigdy nie farbuje włosów na bardzo ciemny brąz – zawsze w jaśniejszym odcieniu. Jessica Alba również pięknie wygląda ze swoimi brązowymi włosami i blond refleksami.

Fryzury do brązowych oczu. Jaki kolor włosów do cery?

Oprócz koloru tęczówki bardzo ważne jest dobranie koloru włosów do naszej karnacji. Jakie fryzury dla brązowych oczu pasują do osób o jasnej i ciemnej karnacji? Kobiety o chłodnym odcieniu skóry powinny wybierać chłodniejsze kolory farb do włosów. Osoby o ciepłym odcieniu skóry, powinny analogicznie wybierać cieplejsze farby do włosów. Co to oznacza? Brązowe oczy i jasna cera świetnie wyglądają w brondach (brązowych kolorach z blond przebiciami), natomiast śniada cera spektakularnie wygląda w ciemnych brązach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do brązowych oczu
Fot.instagram.com @jessicaalba

Kolor włosów powinien być odpowiednio dobrany do koloru oczu. Oczy brązowe naturalnie występują z brązowymi włosami lub ciemnymi blondami.

 

Fryzury do brązowych oczu
Fot.instagram.com @whogunsandroses

Brązowe oczy bardzo dobrze wyglądają również z rudymi włosami, zwłaszcza z rudym z brązowymi odcieniami.

 

Fryzury do brązowych oczu
Fot.instagram.com @sandrabullockco

Odcień cery również jest bardzo ważny jeśli chodzi o odpowiedni dobór koloru włosów do brązowej tęczówki.

Fryzury do brązowych oczu
Fot.instagram.com @annehathaway

Osoby o jasnej karnacji, które mają brązowe oczy świetnie będą wyglądać w jasnych brązach lub ciemniejszych blondach. 

Fryzury do brązowych oczu
Fot.instagram.com @keiracknightleys

Osoby, które mają ciemniejszą karnację i brązowe oczy będą korzystniej wyglądać z włosami ciemniejszymi. Takim osobom odradza się farbowanie na zbyt jaśniejsze odcienie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do sukienki z falbankami? Romantyczna i delikatna
  2. Fryzury do sukienki na jedno ramię. Postaw na asymetryczne włosy
  3. Fryzury do sukienki pod szyję. Fryzury zaskakują!
Poprzedni artykułOpublikowała zdjęcie tuż po porodzie. Inne matki były jej za to bardzo wdzięczne
Następny artykułBeata Tyszkiewicz szczerze: „Prawdziwa dama pije, pali i przeklina!”
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.