Fryzury do drobnej twarzy to dla wielu niezła zagwozdka. Jeśli jesteś kobietą, która ma drobną twarz, ten artykuł jest specjalnie dla ciebie. Chcesz wiedzieć jak sprawić, żeby twoja twarz grała pierwsze skrzypce i wydawała się większa?

Fryzury do drobnej twarzy. Jaka sprawi, że będzie pełniejsza i większa? Mamy dla ciebie kilka wskazówek oraz przykłady obłędnych fryzur, które są idealne dla kobiet o drobnych twarzach.

Fryzury do drobnej twarzy?

Drobna twarz wygląda najkorzystniej w krótkich lub średniej długości włosach. Kobiety o małej twarzy powinny zrezygnować z długich włosów i prostych grzywek, ponieważ długie włosy optycznie wydają się ciężkie i często drobna twarz w długich włosach wygląda na bardzo przytłoczoną, nierzadko ginącą w obfitych puklach długich włosów.

Jeśli nie chcemy pozbyć się naszych długich włosów, możemy wykorzystać trik, który z powodzeniem stosują hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Amanda Seyfried. Aktorka ma malutką twarz i by ją optycznie powiększyć, często czesze swoje włosy w tzw. fale glamour. Co to są fale glamour? Fale glamour zwane czasem falami surfera to specjalnie podkręcone za pomocą lokówki włosy. Takie włosy są podniesione i dzięki załamaniom nadają twarzy objętości. Amandra Seyfried stosuje jeszcze jeden trik – aktorka przedziałek robi na środku głowy, przez co twarz się wydłuża i zaokrągla.

Jaka jest idealna fryzura do małej twarzy?

A jeśli nie długa, to jaka fryzura do drobnej twarzy będzie najlepsza? Jak zaznaczyłyśmy na początku, najlepiej sprawdzają się do małych twarzy krótkie fryzury. Dlaczego? Krótkie fryzury skutecznie dodają twojej aparycji lekkości i odmładzają. Takie fryzury wyrównają twoje proporcje, dzięki czemu włosy nie będą sprawiać wrażenia przytłaczających lub niepasujących do twojej twarzy (częstym problemem kobiet o drobnej twarzy, które noszą dłuższe włosy jest efekt hełmu).

Fryzury do drobnej twarzy. Jakie sprawią, że będziesz wyglądać spektakularnie? Proponujemy boba, ale nie tego klasycznego i prostego. Najkorzystniej będziesz wyglądać w pocieniowanym bobie z asymetryczną grzywką lub włosami zaczesanymi do boku. Jeśli chodzi o kolor, to przy drobnej twarzy dobrze wyglądają włosy jasne – różnego rodzaju blondy i jasne brązy. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na zmianę koloru, skonsultuj się z fryzjerem lub stylistą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jaka fryzura do drobnej twarzy
Fot.instagram.com @shirlleysherry

Kobiety o drobnej twarzy nie wyglądają najkorzystniej w długich włosach oraz długiej grzywce.

Jaka fryzura do drobnej twarzy
Fot.instagram.com @capellistyle.it

Najlepiej mała twarz wygląda we włosach krótkich lub pół-krótkich, dlatego kobiety o drobnej twarzy powinny celować we fryzury charakterystyczne dla takiej długości włosów.

Jaka fryzura do drobnej twarzy
Fot.instagram.com @chloenbrown

Drobna twarz w krótkich włosach wygląda świetnie, zwłaszcza kiedy dodamy włosom objętości i zastosujemy grzywkę na bok.

Jaka fryzura do drobnej twarzy
Fot.instagram.com @fitmissionmakeup

Bardzo modne i popularne boby w różnych wariantach sprawią, że mała twarz optycznie powiększy się.

Jaka fryzura do drobnej twarzy
Fot.instagram.com @janebeautycentroestetico

Zaczesane i podniesione włosy również pomogą osiągnąć ten efekt. Pamiętajmy, że prosta, długa grzywka skraca twarz, więc kobiety o drobnej twarzy powinny jej unikać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jaka fryzura do dużej twarzy? Pozbądź się kompleksów
  2. Jaka fryzura do dużego nosa? Ukryj swój mankament
  3. Fryzury do kwadratowej twarzy? Bądź odważna

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.