Fryzury do falowanych włosów: falowane włosy są stosunkowo trudne do utrzymania w ryzach, nie mówiąc już o stylizacji. Posiadaczki tego typu włosów nie powinny jednak rozpaczać – obecnie kręcone i falowane włosy są w modzie, a my znamy kilka ciekawych uczesań, w których takie włosy wyglądać będą nieziemsko!

Fryzury do falowanych włosów nie sprawi, że będziesz miała na głowie piramidę lub stóg siana? Jak dbać o tego typu włosy? W niniejszym artykule przekonamy wszystkich, że falowane włosy powinny być powodem do dumy i radości.

Jaka fryzury do falowanych włosów?

Jeśli nie jesteś pewna jak będziesz wyglądać w konkretnej fryzurze, polecamy udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie fryzjer lub stylista pomoże dobrać odpowiednią fryzurę do twojego typu fal i loków. Pamiętaj, że mocno pocieniowane włosy dodadzą twoim włosom objętości. Jeśli mając pofalowane długie włosy zdecydujesz się na ich cieniowanie, uważaj, by nie przesadzić – bo możesz po wszystkim wyglądać jak osiemnastowieczny szlachcic…

Jeśli masz długie włosy i chciałabyś pozostać przy tej długości, polecamy jedynie lekkie cieniowanie – kręcone i falowane naturalnie mają większą objętość. By wyglądać najlepiej w falowanych włosach, zwróć uwagę, by włosy nie zasłoniły całej twarzy. Jaka fryzura do falowanych włosów będzie wyglądać najkorzystniej? Jedną z najmodniejszych fryzur dla falowanych włosów jest tzw. long bob, a więc dłuższa wersja klasycznego boba. Jeśli chcesz nadać charakteru i pazura swojej aparycji, zdecydowanie polecamy dłuższą grzywkę do boba.

Jakie fryzury do krótkich kręconych włosów?

Posiadaczki kręconych i falowanych włosów nie powinny wierzyć, że krótkie fryzury nie są dla nich. Takie włosy idealnie nadają się do krótkich cięć – sekret krótkich fryzur przy kręconych włosach tkwi w takim cieniowaniu włosów, że powstaje ich kilka warstw, dzięki czemu fale są przerzedzone i bardziej elastyczne.

Kobiety o krótkich, kręconych włosach mogą do woli eksperymentować z fryzurami – ostatnio głośno było o modelce, Mice Arganaraz, która tak zachwyciła Victorię Beckham i Karla Lagerfelda, że rozpoczęła modę na krótką, kręconą burzę włosów. Obecnie kręcone i falowane włosy coraz częściej pojawiają się nie tylko na pokazach mody, ale również na czerwonych dywanach (np. Blake Lively czy Sarah Jessica Parker).

ZOBACZ ZDJĘCIE:

fryzury do falowanych włosów
Fot.styledumonde.com

Posiadaczki falowanych i kręconych włosów nie mają łatwego zadania – utrzymanie tego typu włosów w dobrej kondycji nie jest takie proste.

fryzury do falowanych włosów
Fot.styledumonde.com

Jakie fryzury najlepiej pasują osobom z falowanymi i kręconymi włosami? To zależy, czy mamy długie, czy krótkie włosy…

fryzury do falowanych włosów
Fot.instagram.com @curly_girl_rach

Długie falowane i kręcone włosy dobrze wyglądają, kiedy są dobrze pocieniowane.

fryzury do falowanych włosów
Fot.instagram.com @mon_chat_est_ma_vie

Idealną fryzurą do średniej długości falowanych włosów jest long bob, czyli dłuższa wersja klasycznego boba.

fryzury do falowanych włosów
Fot.instagram.com @lizcameronehair

Krótsze falowane włosy wyglądają bardzo korzystnie, kiedy są pocieniowane warstwowo – wtedy loki lepiej się układają i są bardziej sprężyste.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jaka fryzura do dużej twarzy? Pozbądź się kompleksów
  2. Jaka fryzura do dużego nosa? Ukryj swój mankament
  3. Fryzury do kwadratowej twarzy? Bądź odważna

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.