Fryzury do jajowatej twarzy powinny sprawiać, że nasza buzia wydaje się krótsza, niż jest w rzeczywistości. Na jakie cięcia powinnyśmy się zdecydować? Podpowiadamy.

Fryzury do jajowatej twarzy mają za zadanie zamaskować jej długość. Choć może wydawać się to absurdalne, niektóre kobiety naprawdę uważają zbyt pociągłą twarz za swój mankament. Mają wrażenie, że gdy spinają swoje włosy, są wyszydzane. Czy to przesada? Naszym zdaniem, zdecydowanie. Jeżeli jednak chcemy ukryć najbardziej pożądany i proporcjonalny kształt twarz, istnieją na to sposoby. Jakie? Odpowiedzi znajdziecie w tekście.

Jakie fryzury do jajowatej twarzy?

Przede wszystkim jej posiadaczki unikać powinny przedziałka na środku głowy oraz prostej grzywki. Dobrze, gdy ich czoło jest zasłonięte, ale nie przez geometrycznie ścięte włosy. Co innego, gdy grzywka jest lekko postrzępiona. Kobiety o owalnej twarzy bardzo dobrze odnajdą się w falach. Wówczas mogą one nosić nawet bardzo długie włosy, a nie będą odczuwały żadnego dyskomfortu psychicznego. Dlaczego? Fale sprawiają, że pociągła twarz aż tak nie rzuca się w oczy i dodają nam delikatności.

Najgorsza opcja? Długie, proste włosy z przedziałkiem pośrodku. Niekorzystne są również cięcia w stylu męskim oraz te asymetryczne. Zaznaczamy, że jeżeli chodzi o długie, proste włosy to wiele pań o pociągłej buzi bardzo się nimi szczyci. Uważają one, że pięknie podkreślają one ich urodę. To prawda, natomiast jeśli zaliczasz się do grona osób, które owalność lica postrzegają, jako swoją wadę, unikaj tej fryzury.

Jak ukryć jajowatą twarz?

Pomocne może się okazać odpowiednie jej wymodelowanie za pomocą makijażu. Do tego zabiegu będziemy potrzebować m.in. bronzera, który nakładamy na nasz podbródek, aby nadać mocnej szczęce okrągłego kształtu i delikatnie skrócić buzię. Nałóżmy małą ilość kosmetyku również na czoło (jego górną część) i skronie. Na środkowej części policzków umieszczamy róż i rozprowadzamy go aż do linii ucha. Przy pociągłej twarzy sprawdza się również mocna kreska, namalowana za pomocą eyelinera oraz mocno wytuszowane rzęsy. Podkreśl też brwi.

Na co jeszcze powinnyśmy zwrócić uwagę? Jeżeli zależy nam na ukryciu kształtu naszej twarzy, należy unikać przede wszystkim koków i wysokich kucyków, tzw. końskich. Jak już wcześniej wspominałyśmy, świetnie sprawdzą się natomiast fale i loki.

Podsumowując, unikajmy przedziałka na środku głowy i niektórych upięć. Nie bójmy się eksperymentować z makijażem i kręceniem włosów. Możliwości na to, aby podkreślić lub ukryć pociągłą twarz jest naprawdę dużo. Powodzenia!

Fryzury do jajowatej twarzy – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do jajowatej twarzy
Fot. pixabay.com

Fale i czerwone usta to połączenie, jakie pokochają panie o owalnym kształcie twarzy.

Fryzury do jajowatej twarzy
Fot. pixabay.com

Średnia długość włosów dodaje pazura kobietom o podłużnej buzi.

Fryzury do jajowatej twarzy
Fot. pixabay.com

Asymetryczne cięcia? To nie do końca dobry pomysł.

Fryzury do jajowatej twarzy
Fot. pixabay.com

Mocno podkreślone brwi, dopasowane do kolorów naszych włosów i umiejętnie wycieniowane kosmyki? Bajka.

Fryzury do jajowatej twarzy
Fot. pixabay.com

Średnia długość włosów i fale? Jedna z lepszych opcji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do drobnej twarzy. W jakich będziesz wyglądać pięknie?
  2. Fryzury do długich kolczyków? Postaw na prostotę
  3. Fryzury do dowodu osobistego? Postaw na klasyki

źródła: ofeminin.pl, orphica.pl, party.pl

Poprzedni artykułPodejrzewała, że mąż ją zdradza. Prawdę poznała, gdy do jej pracy przyszedł anonimowy list
Następny artykułMłodsza siostra Michała Szpaka rozpoczyna karierę. Dumny brat pochwalił się jej pierwszym dziełem
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.