Fryzury do krótkiej szyi? Długa i smukła szyja jest marzeniem wielu kobiet. Kiedy nasza szyja jest dość krótka, nie rozpaczaj – my znamy sposoby, by optycznie wydłużyć i wysmuklić szyję. Jakie fryzury do krótkiej szyi nam w tym pomogą?

Fryzury do krótkiej szyi, które dla was przygotowałyśmy sprawią, że wasza szyja będzie długa i smukła jak u leśnej łani. Ponadto, mamy dla was kilka modowych trików, które wysmuklą i wydłużą twoją szyję. 

Jakie fryzury do krótkiej szyi? 

Najlepsze będą wszystkie fryzury, gdzie włosy są uniesione do góry. Kiedy podnosimy włosy, automatycznie odsłaniamy ramiona i szyję, dzięki czemu te części ciała wydają się smuklejsze i dłuższe niż w rzeczywistości. Odsłonięcie ramion nie jest jedynym, co sprawia, że nasza szyja wydłuża się – kiedy związujemy włosy w wysoki kucyk lub kok, stają się one przedłużeniem pionowej linii naszego ciała. W efekcie cała nasza sylwetka wysmukla się i wydłuża, najbardziej zyskuje na tym oczywiście nasza twarz i szyja.

Jakie fryzury do krótkiej szyi sprawdzą się bezbłędnie? Wysokie koki i wysokie kucyki. Jeśli chcemy dodać charakteru i delikatności naszej fryzurze, możemy upleść warkocz i zawinąć go w modnego koka. Możliwości jest wiele, chodzi o to, by włosy były upięte i nie zasłaniały ramion (długie, opadające na ramiona włosy sprawiają wrażenie ciężkich i masywnych, krótkie i upięte włosy wprowadzają element lekkości do naszej aparycji).

Jak optycznie wydłużyć szyję?

Nie tylko fryzury do krótkiej szyi są w stanie pomóc nam wydłużyć tę część ciała. Jest kilka modowych trików, które są w stanie zaradzić na zbyt krótką szyję. Długie wiszące kolczyki dzięki stworzeniu iluzji pionowej linii doskonale wydłużają szyję. W podobny sposób działają długie łańcuszki z dużymi wisiorkami. 

Osoby, które mają krótką szyję powinny zaprzyjaźnić się z dekoltami, najlepiej w serek (lub literę v), natomiast nosząc koszule warto wybierać tez ze stojącym kołnierzem (stójką). Idealnym połączeniem byłaby bluzka z dekoltem w serek i stojącym kołnierzem, do tego wysoko upięte włosy, najlepiej w kok lub frywolny kucyk. Efekt wysmuklonej i wydłużonej szyi murowany 😉

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do krótkiej szyi
Fot.instagram.com @spellbeautyuk

Osoby z krótką szyją powinny nosić włosy wysoko upięte. Taka fryzura odsłania ramiona i szyję, dzięki czemu szyja wydaje się smuklejsza.

Fryzury do krótkiej szyi
Fot.instagram.com @mayaccessories_

Wysokie koki oraz długie kolczyki to idealne rozwiązania dla osób z krótką szyją.

Fryzury do krótkiej szyi
Fot.instagram.com @instabraid

Taki wysoki kucyk jest strzałem w dziesiątkę. Długi i wystylizowany dodatkowo wprowadza do naszej stylizacji dynamiczne piony.

Fryzury do krótkiej szyi
Fot.instagram.com @chicnchic_factory

Osoby krótką szyją najskuteczniej wydłużą i wysmuklą szyję poprzez noszenie koszul ze stojącym kołnierzem, tzw. stójką. 

 

Fryzury do krótkiej szyi
Fot.instagram.com @chicnchic_factory

Osoby, które pragną wysmuklić szyję powinny unikać golfów. Golfy mają to do siebie, że potrafią skrócić szyję nawet o kilka centymetrów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do cienkich i rzadkich włosów? Dodaj sobie objętości
  2. Fryzury do gorsetowej sukienki. Postaw na prostotę
  3. Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?

 

Poprzedni artykułCiężarna kobieta miała otrzymać tylko zastrzyk. Lekarz przez przypadek wykonał aborcję
Następny artykułKotka błąkała się 5 miesięcy po pustkowiu w poszukiwaniu drogi do domu. Cudem przeżyła
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.