Fryzury do kwadratowej twarzy. Fryzura może nam pomóc wymodelować twarz tak, by wyglądała najkorzystniej. Kwadratowa twarz charakteryzuje się wysokim czołem, wystającymi kośćmi policzkowymi oraz mocno zarysowaną linią żuchwy. Jakie fryzury pasują do tego typu twarzy?

Fryzury do kwadratowej twarzy mogą wymagać od ciebie większego przemyślenia tego, jak czesać swoje włosy. Nie bój się odważnych fryzur i cięć – w tym artykule dowiesz się jakie fryzury do kwadratowej twarzy wyglądają najlepiej.

 

Jakie fryzury do kwadratowej twarzy?

O czym należy pamiętać wybierając odpowiednią fryzurę do kwadratowej twarzy? Styliści najczęściej polecają kobietom o kwadratowej twarzy zacząć od…dobrego cieniowania. Cieniowanie to podstawa, zwłaszcza w okolicach kości policzkowych włosy powinny zachodzić na twarz, maskując jej szerokość. 

Jakie fryzury do kwadratowej twarzy wygładzą jej rysy i nadadzą jej najbardziej korzystny wygląd? Wszystkie fryzury, które są asymetryczne będą idealne – grzywka oraz przedziałek, które są asymetryczne dodadzą przeciwwagi ostrym kątom i liniom kwadratowej twarzy. Innym ciekawym trikiem, który pomoże w złagodzeniu rysów twarzy jest zaczesywanie włosów na jedną stronę. 

Jeśli masz kwadratową twarz i obawiasz się, że krótkie fryzury nie są dla ciebie, mamy dla ciebie dobrą wiadomość – krótkie i pół-długie fryzury są idealne dla osób z kwadratową twarzą. O czym należy pamiętać przy krótkich fryzurach? Przede wszystkim powinny być bardzo mocno pocieniowane, a kosmyki swobodnie opadać na twarz, przykrywając ostre kąty. 

Jak czesać włosy mając kwadratową twarz?

Jeśli naturalnie masz kręcone włosy lub loki i kwadratową twarz, możesz uważać się za największą szczęściarę na świecie. Loki i fale naturalnie opadające na ramiona są błogosławieństwem dla kobiet o kwadratowej twarzy. Dlaczego? Swobodnie opadające skręcone włosy zakrywają najbardziej wystające części twarzy. 

Skoro wiesz już jakie fryzury do kwadratowej twarzy wyglądają najlepiej, czego należy unikać? Kwadratowa twarz wygląda bardzo niekorzystnie m.in. z przedziałkiem na środku głowy, prostą grzywką i płaskich, pozbawionych objętości fryzurach. Osoby o kwadratowej twarzy powinny unikać jak ognia fryzur, które kończą się na wysokości żuchwy – takie uczesanie tylko wyeksponuje szerokość tego typu twarzy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do kwadratowej twarzy
Fot.instagram.com @cindycrawford

Wybierając fryzurę do kwadratowej twarzy zawsze powinnyśmy dążyć do zniwelowania ostrych krańców, które są tak charakterystyczne dla tego typu twarzy.

 

Fryzury do kwadratowej twarzy
Fot.instagram.com @natalieportman_daily

Asymetria jest idealna dla kobiet o kwadratowej twarzy. Jeśli chodzi o przedziałek, byłoby dobrze, gdyby znajdował się z boku, nigdy na środku!

Fryzury do kwadratowej twarzy
Fot.instagram.com @demimooreofficial

Osoby z kwadratową twarzą powinny zainwestować w dobą lokówkę, ponieważ fale i loki idealnie potrafią zamaskować wystające kości policzkowe czy wysokie czoło.

Fryzury do kwadratowej twarzy
Fot.instagram.com @rinat.0307

Jaka fryzura do kwadratowej twarzy? Koniecznie dobrze wycieniowana. 

Fryzury do kwadratowej twarzy
Fot.instagram.com @oliviawilde

Ciasno związane włosy w kucyk lub kok nie będą najlepiej wyglądały u osób z kwadratową twarzą. Kiedy decydujemy się na upięcie włosów, wypuśćmy na twarz kilka kosmyków lub postawmy na skośną grzywkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do szczupłej twarzy? Postaw na objętość
  2. Fryzury do owalnej twarzy? Postaw na odważne cięcie
  3. Fryzury do sukienki z falbankami? Romantyczna i delikatna

 

Poprzedni artykułTVP już znalazło kogoś na miejsce Barbary Kurdej-Szatan. W programie zastąpi ją gwiazda „M jak miłość”
Następny artykułJak naprawdę nazywała się Violetta Villas? Prawdziwe imię gwiazdy nie było tak spektakularne, jak jej kariera
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.