Fryzury do niebieskich oczu powinny być bardzo pieczołowicie dobrane do odcienia oczu, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że kolor włosów nie wygląda nienaturalnie do błękitu naszych oczu. Jakie fryzury do niebieskich oczu pasują najlepiej?

Fryzury do niebieskich oczu powinny wyglądać jak najbardziej naturalnie. Przygotowałyśmy dla was specjalny przewodnik, z którego dowiecie się jaki kolor włosów perfekcyjnie współgra z błękitnymi oczami.

Jakie fryzury do niebieskich oczu?

Jeśli chodzi o fryzury, to samo cięcie zależy od bardzo wielu czynników, takich jak kształt twarzy i optyczny efekt, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli chodzi o oczy, powinnyśmy na pewno dążyć do tego, by fryzura nie zasłaniała ich, a raczej eksponowała – na szczęście jest wiele ciekawych fryzur, które mogą nam w tym pomóc. Wszelkiego rodzaju koki, wysokie kucyki oraz cieniowane krótkie lub średniej długości włosy pomogą nam odsłonić oczy i skupić uwagę na nich. Jeśli włosy nie będą zasłaniać twarzy możemy mieć pewność, że nasze oczy będą bardziej widoczne – dobry makijaż do niebieskich oczu tylko wzmocni ten efekt. 

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu?

Zanim wybierzemy odpowiedni kolor włosów do niebieskich oczu, musimy zastanowić się nad tym, czy mamy ciepły, czy zimny ton cery. To bardzo ważne, ponieważ chcemy, by nasze włosy wyglądały jak najbardziej naturalnie w towarzystwie naszej skóry i naszych oczu. Ogólnie rzecz biorąc do niebieskich oczu najlepiej pasują blondy, rudości i brązy. 

Ciepły rodzaj cery charakteryzuje się ciemniejszą karnacją, ciemniejszymi brwiami oraz ciemniejszym odcieniem oczu. Zimny typ urody, który jest najczęściej spotykany w towarzystwie niebieskich oczu, charakteryzuje się jasną, dość bladą cerą i brwiami w jaśniejszym odcieniu. 

Jakie fryzury do niebieskich oczu będą wyglądać najbardziej naturalnie? Dla ciepłego typu urody świetnie sprawdzą się odcienie złociste, miodowe lub miedziane – spektakularnie będą wyglądać w brązach, od jasnego, po średni. Kobiety o ciepłym typie urody i niebieskich oczach powinny zrezygnować z popielatych odcieni. Kobiety o chłodnym type urody i niebieskich oczach będą wyglądać obłędnie w odcieniach beżowych, platynowych i piaskowych. Brązy orzechowe, kakaowe, a także rude i wiśniowe są wprost stworzone dla kobiet o ziemnym typie urody i niebieskich oczach. 

Czego powinny unikać kobiety z niebieskimi oczami? Na pewno zbyt ciemnych włosów, które nie tylko postarzają, ale również wyglądają bardzo nienaturalnie dla niebieskich oczu. Jeśli nie jesteśmy pewne, jaki odcień i jakie fryzury dla niebieskich oczu będą wyglądały najkorzystniej, zasięgnijmy rady u stylisty lub dobrego fryzjera. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do niebieskich oczu
Fot.unsplash.com @christianisliving

Osoby o niebieskich oczach powinny bardzo dobrze zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego koloru włosów.

Fryzury do niebieskich oczu
Fot.unsplash.com @avirichards

Zanim wybierzemy odpowiedni kolor włosów, ważne jest, by wziąć pod uwagę również typ urody jakim jesteśmy (chłodny czy ciepły).

Fryzury do niebieskich oczu
Fot.unsplash.com @erik_lucatero

Dla osób o ciepłym typie urody (ciemniejsza karnacja, ciemniejsze brwi) i niebieskich oczach najlepiej pasują brązy od jasnych do średnich

Fryzury do niebieskich oczu
Fot.iunsplash.co @homeschool

Dla osób o niebieskich oczach i chłodnym typie urody (jasna cera, jasne brwi) świetnie pasują brązy z refleksami rudymi i wiśniowymi.

Fryzury do niebieskich oczu
Fot.instagram.com @ronan.saoirse

Bardzo dobrym przykładem jest Saoirse Ronan, irlandzka aktorka, która często zmienia kolor włosów, jednak zawsze pasuje on do jej bardzo intensywnie niebieskich oczu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do krótkiej szyi? Poznaj sprawdzone tricki
  2. Fryzury do kapelusza. Na jakie okazje odpowiedni jest kapelusz?
  3. Fryzury do kręconych włosów. Masz mnóstwo możliwości!

źródło: party.pl

Poprzedni artykułZnaki zodiaku kobiet, które przyciągają nieodpowiednich mężczyzn. One powinny szczególnie uważać
Następny artykułZmiany w „The Voice of Poland”? Wiemy, kto zasiądzie w fotelach jurorów w nowej edycji
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.