Fryzury do niskiego czoła powinny przede wszystkim odrobinę je zasłaniać. Od tej reguły są jednak wyjątki. Jakie? Tego dowiecie się z naszego tekstu. 

Osoby o niskim czole często narzekają, że sprawia ono, że ich twarzy może wydawać się pucołowata i drobna. Jak za pomocą odpowiedniego uczesania ukryć małe czoło? Są na to sprawdzone sposoby, z których zdecydowanie warto skorzystać.

Jakie fryzury do niskiego czoła?

Długie włosy, najlepiej cieniowane – odpowiednie  wycieniowanie takiej długości włosów może zdziałać cuda, jeżeli chodzi o ukrywanie niskiego czoła. Twarz, zamiast wyglądać na okrągłą i bardzo drobną, zaczyna nabierać charakteru. To właśnie na tym efekcie najbardziej zależy kobietom, które wybierają się do stylisty z prośbą o niejednolite ścięcie ich włosów. Dodatkowo takie uczesanie nasuwa skojarzenia z muzyką rockową i przysłowiowym pazurem. Jest po prostu cool!

Rozwichrzone krótkie włosy – ten rodzaj stylizacji również nie należy do najgrzeczniejszych, sprawia on, że nasza buzia nabiera wyrazu i jest nieco bardziej surowa. Jednak dla posiadaczek bardzo niskiego czoła to efekt bardzo pożądany. Odpowiednio ścięta grzywka i krótkie, postrzępione włosy to fryzura, o której nieprędko zapomnimy. Jest uwielbiana przez wiele kobie.

Grzywka na boku – paniom, które zamiast drapieżności, pragną dodać sobie delikatności, polecamy grzywkę zaczesaną na bok. Sprawdzi się ona zarówno przy krótkich, jak i średnich włosach, a nasze czoło przestanie zaprzątać nasze myśli, gdyż stanie się po prostu mniej widoczne. Tej rodzaj modelowania włosów jest niezwykle popularny i praktyczny. Za pomocą prostego triku możemy zmienić swój wygląd o 180 st. Warto? Często tak!

Jak ukryć niskie czoło?

Możemy spróbować tapirowania i ściągania włosów w wysokie kucyki lub warkocze. Pamiętajmy jednak, aby kilka kosmyków puścić luzem lub zapuścić asymetryczną grzywkę. Co jeszcze warto rozważyć w celu pozbycia się swoich kompleksów? Doskonałym pomysłem jest oddanie się w ręce zaufanego stylisty, który zanalizuje kształt naszej twarzy i podpowie, jakie cięcia są dla nas odpowiednie w kontekście nie tylko naszego czoła, ale także nosa czy kości policzkowych.

Analizę kształtu naszej twarzy możemy przeprowadzić również samodzielnie, nie jest to szczególnie skomplikowany proces. Wystarczy związać włosy w ciasny kucyk, a następnie odrysować kształt naszej twarzy na lustrze, najlepiej za pomocą szminki. To, co zobaczymy, powinnyśmy porównać z typologią kształtów twarzy, która dostępna jest na wielu stronach internetowych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do niskiego czoła
Fot. unsplash.com @lindnerfoto

Postrzępione, krótkie włosy odwrócą uwagę od małego czoła.

Fryzury do niskiego czoła
Fot. unsplash.com @binhly

Grzywka zaczesana na bok również je maskuje, dodatkowo dodając nam delikatności. To uczesanie jest popularne.

Fryzury do niskiego czoła
Fot. unsplash.com @caiqueportraits

Loczki w formie grzywki nie wychodzą z mody.

Fryzury do niskiego czoła
Fot. unsplash.com @sebastianbronley

Gdy decydujemy się na odsłonięcie czoła, zadbajmy o to, aby chociaż kilka kosmyków na nie nachodziło.

Fryzury do niskiego czoła
Fot. unsplash.com

Artystyczny nieład odwraca uwagę od niskiego czoła!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Siwe włosy to nie powód do wstydu! 8 kobiet z siwizną podbija Internet
  2. Postaw na odważne cięcie. Najlepsze fryzury cieniowane 2019 roku
  3. Jak zrobić loki – lokówką czy prostownicą? Kilka cennych wskazówek
  4. Jak się ubierać mając krótkie włosy? Praktyczne wskazówki
  5. Najmodniejsze kolory włosów na tegoroczne lato. Na który się odważysz?