Fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła? Nie musisz już zastanawiać się nad tym jak ukryć wysokie czoło i wysmuklić twarz, specjalnie dla ciebie przygotowałyśmy praktyczny przewodnik po fryzurach, które pomogą ci osiągnąć ten upragniony efekt. Jakie fryzury będą pasować najbardziej?

Fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła, które ci pokażemy są proste, stylowe i eleganckie. Jeśli nie jesteś pewna jak będziesz wyglądać w danej fryzurze, zasięgnij rady u stylisty lub dobrego fryzjera. Jesteś gotowa na fenomenalne fryzury do krągłej twarzy i wysokiego czoła?

Jakie fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła?

Mając okrągłą twarz i wysokie czoło powinnyśmy dążyć do osiągnięcia efektu, gdzie nasza twarz kształtem będzie przypominać owal, ponieważ jest to kształt uważany za najbardziej zbliżony do ideału, a więc symetryczny. Okrągłą twarz musimy optycznie wydłużyć, a wysokie czoło zamaskować. Jak tego dokonać?

Do zniwelowania i zamaskowania wysokiego czoła najlepiej sprawdza się grzywka. Pamiętajmy, że grzywka skutecznie skraca twarz, więc jeśli decydujemy się na grzywkę, najlepiej żeby była po skosie lub rozchodząca się na boki. Dzięki temu jednocześnie będzie niwelować wysokie czoło i wprowadzać dynamiczność i linie skośne, które wydłużą twarz.

Inne fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła to np. wysoki kucyk i upięcia w type Amy Winehouse. Pierwsza fryzura, a więc klasyczny kucyk powinien być wiązany bardzo wysoko. Byłoby idealnie, gdyby kilka kosmyków opadało swobodnie na policzki, dzięki temu wysmuklimy twarz i zamaskujemy wysokie czoło. 

Jak się czesać mając wysokie czoło?

Oprócz tych fryzur, bajecznie będą wyglądać luźne stylizacje, swobodnie opadające na ramiona. Osoby o wysokim czole i okrągłej twarzy powinny unikać prostych fryzur, ponieważ będą wyglądać w nich niekorzystnie. Spektakularnie wyglądać będą natomiast w pofalowanych włosach, najlepiej lekko tapirowanych. Krótkie i średnio długie fryzury dobrze wyglądają w cieniowanych bobach (koniecznie z falowanymi włosami).

Czy fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła muszą być krótkie? Ależ nie! Okrągła twarz wygląda sto razy lepiej w dłuższych lub średniej długości włosach. Dłuższa tapirowana fryzura jest rewelacyjną opcją dla okrągłej twarzy – po pierwsze włosy mają dużą objętość, a po drugie długie fryzury optycznie wydłużają twarz. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła
Fot.instagram.com @beauty_hairzz

Dobór odpowiedniej fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła wcale nie musi przyprawiać cię o zawrót głowy. Jest wiele ciekawych fryzur, które będą idealnie pasować do tego typu urody.